Derby v ženském fotbale vítěze nenašlo, Slávistky remizovaly se Spartou 2:2

Jedenácté kolo nejvyšší fotbalové soutěže žen nabídlo duel mezi Spartou a Slavií. Remíza 2:2 stačila Slávistkám k tomu, aby v čele tabulky udržely před svými rivalkami tříbodový náskok.

Derby v ženské fotbalové lize mezi Spartou a Slavií skončilo remízou

Řada hráček, které působí v pražských klubech se potkává také v reprezentaci. V sobotním derby ale šlo o důležité body do ligové tabulky. Hned v první minutě zaskočila obranu Slávie Andrea Stašková, která překonala brankářku Votíkovou pohotovou hlavičkou.

Hráčky v sešívaných dresech srovnaly ve 34. minutě díky Petře Divišové. Na začátku druhého poločasu už šla Slavie do vedení. Centr Kožárové proměnila kapitánka Veronika Pincová. Po faulu na Halinenovou ale Kylie Stromová vyrovnala skóre z penalty .

Slávistky tak remizovaly se Spartou 2:2 a zústávají na prvním místě tabulky právě před Spartou. "Chtěly jsme vyhrát, ale bohužel. Remízu na hřišti soupeře ale bereme," řekla Slávistka Petra Divišová.

Fotbalová liga žen - 11. kolo:

Liberec - Plzeň 0:2 (0:1), Brno - Dukla Praha 1:1 (1:0), Sparta - Slavia 2:2 (1:1).