ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
1. LIGA

Stramaccioni o Plzni: Máme velkou šanci to zvládnout. Věřím, že ji zastavíme

Velikost textu:

Jak on sám, tak i celá Sparta jsou v současnosti pod obrovským tlakem. Kouč letenských Andrea Stramaccioni proto nedělní střetnutí s lídrem nejvyšší soutěže Plzní považuje za velké finále. Italský trenér pokládá vedoucí pozici Viktorie za zaslouženou. Zároveň ale věří, že Pražané dokážou rozjetého soupeře zastavit.

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni
Trenér Sparty Andrea Stramaccioni

"David Lafata mluvil o tom, že nás do konce sezony čeká každý zápas jako play-off. Já k tomu říkám, že je to vlastně jedno takové finále a po finále nás čekají zápasy play-off," řekl Stramaccioni.

"Nechceme ztrácet energii tím, že bychom přemýšleli o něčem jiném než o nedělním zápase, o 90 minutách, které nás čekají. Pokud se budeme věnovat pohledům na tabulku, bude to vyvíjet negativní energii. Víme, že hrajeme doma, před fanoušky a máme velkou šanci to zvládnout. I kvůli tomu, že máme v týmu hodně hráčů, kteří na jaře zvládli tady doma Viktorii porazit," připomněl Stramaccioni výhru 2:0, u které ještě nebyl.

Zatímco Sparta je po jeho letním příchodu v tabulce až pátá, Plzeň bez ztráty bodu kraluje soutěži. "Pro ně je důležité, že mají velmi dobrou skladbu hráčů, kteří znají to prostředí. Již nějakou dobu tam působí a není třeba měnit tolik věcí. Také trenér, přestože působil u české reprezentace, se vrátil do prostředí, které zná," řekl Stramaccioni o plzeňském kouči Pavlu Vrbovi.

Utkání Sparta - Plzeň se řešilo i v novém díle Fotbal fokus podcastu:

"Z mého pohledu bylo velmi důležité, že některé zápasy Plzně rozhodly maličkosti, v posledních minutách. Jako například s Olomoucí, s Jabloncem. To dává týmu sebevědomí a sílu. Viktoria si zaslouží být aktuálně první v tabulce, tím spíš je to pro nás velmi důležitý zápas. Respektuji trenéra Vrbu, sérii, kterou s Plzní udělal. Ale věřím, že ji v neděli zastavíme," dodal Stramaccioni.

Zatím neví, zda nasadí veterána Tomáše Rosického. "Po zápase na Dukle byl týden mimo trénink s týmem, léčil si menší zranění. V pondělí se vrátil do tréninku s týmem, bude mezi hráči, s kterými budeme počítat do zápasu. Ale neřeknu, jestli bude v základu, nebo začne na lavičce," řekl Stramaccioni.

"Dobrou zprávou je, že Semih Kaya je zpátky v tréninku s týmem, i když ještě nebude připravený na neděli. Costa ještě není uzdravený a otazník visí nad Martinem Frýdkem," doplnil italský trenér.

Připustil, že zatím není spokojený s izraelským záložníkem a drahou letní posilou Talem Ben Chaimem. "Zatím neprokázal to, co měl do týmu přinést, jaká byla očekávání s jeho příchodem. Umím si představit, jaké to je, když poprvé v životě přijdete do jiné kultury, cizí země. Nepomohly mu ani problémy s kolenem. Já i klub od něj očekáváme víc, ale první, kdo očekává víc od sebe, je on sám," dodal Stramaccioni.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.