ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
KVALIFIKACE MS

Nejhorší výsledek v kvalifikaci? Nepřemýšlím nad tím. Chceme vyhrát, řekl Suchý

Velikost textu:

Že na mistrovství světa nepojedou, vědí už nějakou dobu. Českým fotbalistům navíc hrozí, že umístění v kvalifikaci bude jejich nejhorším v historii. To za předpokladu, že prohrají ve čtvrtek v Ázerbájdžánu. Obránce Marek Suchý se však katastrofickým scénářem nestresuje, chce v Baku zvítězit a získat důležité body do koeficientu. Přímý přenos utkání sledujte ve čtvrtek od 17:30 na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

Marek Suchý
Marek Suchý

Český tým stejně jako Ázerbájdžán už přišel o šanci postoupit na světový šampionát, pokud by ale ve čtvrtek prohrál, obsadil by ve skupině s největší pravděpodobností čtvrtou příčku. Nejhorším dosavadním kvalifikačním výsledkem reprezentace dosud bylo třetí místo.

"Nepřemýšlím nad tím. Během kariéry jsem se naučil mít před zápasem čistou hlavu a ani v kabině jsme se o tom nebavili," řekl Suchý. "Chceme zápas zvládnout, je to kvalifikace a chceme se s ní důstojně rozloučit. Navíc se hraje o koeficient," dodal.

Zatímco českému výběru hrozí nejhorší kvalifikační výsledek, Ázerbájdžán si naopak může vítězstvím zajistit nejlepší umístění v historii. Motivací navíc pro domácí celek bude také poslední reprezentační zápas obránce a kapitána Rašata Sadygova.

"Je to pro ně motivace navíc, klobouk dolů k dosažení takové mety. Gratulujeme," uvedl stoper Basileje. "Ale bohužel pro něj, pro nás to vůbec nic neznamená, protože my máme vlastní myšlenky a cíle. Chceme vyhrát," přidal devětadvacetiletý Suchý.

Český stoper také odmítl, že by tým před utkáním řešil budoucnost trenéra Karla Jarolíma, kterému končí smlouva. "Situace je taková, jaká je. Podobné myšlenky k tomu patří, ale já to osobně cítím tak, že jde o kvalifikační zápas za nároďák a v takových chvílích osobní cíle musí jít stranou," prohlásil Suchý.

přehrát video
Jarolím čeká od Ázerbájdžánu odvážnější výkon, šanci by mohl dostat Pavlenka
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.