ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
EVROPSKÁ LIGA

Šilhavého umělka v Astaně nestraší. Možná by odsud byl dobrý i bod, přiznává

Velikost textu:

Podle jména by se mohlo zdát, že Slavii v utkání Evropské ligy v Astaně až tak těžká práce nečeká. Výsledky kazašského celku v domácím prostředí však mluví za vše. V pohárech patnáctkrát za sebou neprohrál a trenér červenobílých Jaroslav Šilhavý by proto možná bral z utkání i bod. Jeho svěřenci si už vyzkoušeli umělou trávu, na které se bude hrát, a podle zkušeného kouče je ve velmi dobrém stavu. Textový on-line z utkání sledujte ve čtvrtek na webu ctsport.cz od 17:00.

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý

"Jsem rád, že jsme první zápas skupiny vyhráli a že už máme tři body. Astana ještě nezískala ani bod, takže se bude určitě snažit o body porvat. Respektujeme sílu soupeře a vnímáme, že doma neprohrává. I tak ale chceme vyhrát, rozhodně se nebojíme. Možná by odsud mohl být dobrý i bod, uvidíme podle vývoje utkání," řekl Šilhavý.

Astana je před zápasem mírným favoritem bookmakerů. "Má velice silné a zkušené pohárové mužstvo, ve své soutěži dominuje. Mají rychlý přechod dopředu, jsou výborně kombinačně připraveni. Mají více zkušeností v Evropě než my," uznal kouč sešívaných.

"Domácí zápasy vyhrávají a daří se jim tu i v Evropské lize. Když jsme je sledovali na Villarrealu, odehráli vyrovnaný zápas, nepůsobili jako outsider," zhodnotil Šilhavý směrem k úvodnímu utkání Astany ve Villarrealu, kde kazašský mistr prohrál 1:3.

Poslechněte si nový díl Fotbal fokus podcastu, kde jsou šance Slavie rozebírány:

Pražané si v Astaně zatrénovali na umělém trávníku tamní arény, která také měla zataženou střechu. "Tráva je měkká, myslím, že to bude v pohodě," konstatoval Šilhavý.

V zápase se bude muset obejít bez zraněného záložníka Josefa Hušbauera. "Je to pro nás oslabení. Už ve Zlíně se necítil dobře, musel střídat a druhý den měl horečku okolo 38. Je to takový náš dispečer, měl teď výbornou formu. Ale nedá se nic dělat, musíme ho nahradit," řekl Šilhavý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.