ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Čeští fotbalisté vyrazili na svoji poslední cestu v letošním roce

Velikost textu:
aktualizováno 18. 11. 2008 11:57

Praha - Osmnáctka českých fotbalistů dnes před polednem vyrazila na svoji poslední reprezentační cestu v letošním roce. Do letadla směr italské letovisko Rimini nastoupili s jasným úkolem - přivézt ze San Marina tři body, a tím se před zimní přestávkou přiblížit v kvalifikaci o postup na světový šampionát vedoucímu týmu skupiny, Slovensku, na dva body.

Reprezentace odlétá na utkání kvalifikace
Reprezentace odlétá na utkání kvalifikace

Největší pozornost dnes na ruzyňském letišti poutal útočník Roman Bednář, který se k týmu připojil jako náhradník za Václava Svěrkoše až v pondělí večer. Kanonýr anglického West Bromwiche neskrýval nadšení z tolik vytoužené účasti v národním týmu a věřil, že se ve středu alespoň na chvilku dostane na hřiště. "Ale už jen to, že tady mohu být, je jeden z postupných krůčků," uvedl Bednář.

Z mužstva těsně před odletem čišela dobrá nálada, trenéra Petra Radu těšilo, že nikoho z výpravy netrápí žádné zdravotní potíže. "Odlétáme s osmnácti zdravými hráči, takže věřím, že to zvládneme," řekl novinářům reprezentační kouč, jenž byl nucen udělat už tři změny oproti původní nominaci.

Hlavně nepodcenit nepřítele, zní z českého tábora

Do malého státečku na Apeninském poloostrově nevyrazil brankář Petr Čech, záložník Jaroslav Plašil ani útočník Václav Svěrkoš a chybí i další dlouhodobí marodi. "Ta zranění některých hráčů nám to trochu zkomplikovala, ale budeme se s tím muset vyrovnat. Rozhodně neexistuje nějaké podcenění. Hráči dobře vědí, jak některé předchozí zápasy se slabšími týmy dopadly a jak byly těžké," podotkl Rada.

Podobně hovořil i bek Zdeněk Grygera. "Každý soupeř dovede pozlobit, San Marino se bude chtít ukázat. My musíme přivézt tři body, nic víc tam nejde vymýšlet," uvedl osmadvacetiletý zadák. Ve středu nastoupí k jubilejnímu 60. zápasu v národních barvách a výtečná forma z Juventusu Turín dává naději, že by jej mohl oslavit brankově. "Šedesát zápasů, tři góly, to by nebylo špatné," poznamenal reprezentační obránce, který v českém dresu naposledy skóroval v evropské kvalifikaci proti Slovensku.

Kolem půl jedenácté se Grygera spolu s ostatními spoluhráči vydal na odbavení, v jedenáct pak Češi odletěli do Rimini, kde budou před zápasem bydlet. Středeční duel začne ve 20:30.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.