ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Juventus bude rok bez šéfa, má trest za prodej vstupenek ultras

Velikost textu:
aktualizováno 25. 9. 2017 17:34

Mistr italské fotbalové ligy má problém – prezident klubu Andrea Agnelli nesmí rok vykonávat svou funkci. Italská fotbalová federace jej tak potrestala za prodej lístků tvrdému jádru fanoušků, kteří jsou podezřelí z napojení na organizovaný zločin. Klub, který vyhrál posledních šest ročníků italské ligy, rovněž musí zaplatit pokutu 300 tisíc eur (7,8 milionu korun).

Šéf Juventusu Andrea Agnelli
Šéf Juventusu Andrea Agnelli

Tím ještě nejspíš stoupne význam bývalého českého reprezentanta Pavla Nedvěda, který je v Juventusu ve funkci viceprezidenta.  

Juventus se proti trestu odvolá s tím, že se chce očistit od spekulací o propojení vedení na organizovaný zločin. Odvolat se chce také vyšetřovatel italské federace Giuseppe Pecoraro, který požadoval pro Agnelliho zákaz činnosti na dva a půl roku.

"Jsem spokojen pouze částečně. Povedlo se dokázat vinu, ale fakta jsou tak závažná, že by si zasluhovala větší trest," cituje Pecorara agentura ANSA. "Myslím, že pohled dalšího soudu by mohl být užitečný s přihlédnutím na to, že zdroje z prodeje vstupenek šly do organizovaného zločinu, což je velmi vážné," dodal.

Jednačtyřicetiletý Agnelli byl obviněn, že se zapletl do podvodů se vstupenkami a z kontaktů s kalabrijskou mafií 'Ndrangheta. K setkání s údajným členem mafie Roccem Dominellem, který byl v minulosti za podvody s lístky odsouzen k osmi letům vězení, se přiznal. Nedávno nově zvolený šéf asociace evropských klubů však zdůraznil, že to bylo pouze v rámci větších akcí pro fanoušky.

Juventus podle obvinění mezi lety 2011 až 2016 prodával ultras lístky mimo oficiální distribuci a podporoval černý trh. Zaměstnanci Juventusu také prý fanouškům dovolili přinést v roce 2014 na derby s FC Turín zakázané transparenty. 


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.