ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Brankář Čech věří, že se během pár dnů uzdraví

Velikost textu:
aktualizováno 17. 11. 2008 17:04

Praha - Fotbalový brankář Petr Čech věří, že se během pár dnů opět vrátí na hřiště. Kvůli problémům s lýtkovým svalem na pravé noze totiž musel gólman Chelsea vynechat sobotní zápas Premier League na půdě West Bromwiche a omluvit se z kvalifikačního utkání národního týmu v San Marinu. Dnes novinářům potvrdil, že jeho zranění není vážné.

Brankář Fotbalové reprezentace Petr Čech
Brankář Fotbalové reprezentace Petr Čech

"V nejbližší době bych mohl začít trénovat, věřím, že to nebude dlouhodobější než několik dnů," řekl brankář na tiskové konferenci v Praze, kam si přijel pro cenu za vítězství v anketě Zlatý míč České republiky za sezonu 2007/2008.

Problémy s lýtkovým svalem jej postihly po utkání v Blackburnu, kde Chelsea minulou neděli zvítězila 2:0. "V pondělí ráno jsem nemohl ani chodit. Nemůžu ani říct, co se stalo, během zápasu jsem si nebyl ničeho vědom," pokračoval Čech, který dnes stihl bleskovou návštěvu Prahy.

Přiletěl ráno, před polednem převzal vítěznou trofej, na úvod srazu se setkal se spoluhráči z reprezentace a večer už by měl být opět v Anglii. "Byl jsem dopředu domluvený. Nepočítal jsem s tím, že budu zraněný a nebudu moci přijet, protože ještě ve čtvrtek to vypadalo, že možná budu moci v sobotu nastoupit. Tím, že jsem přislíbil účast, tak jsem to přijel převzít," uvedl Čech.

Zápas v San Marinu se chystá na dálku sledovat z Anglie. Klíčem prý bude první gól. "Všechny ty zápasy v San Marinu jsou pro všechny stejné. Od první minuty zdržují, než se hodí aut, trvá to pět minut. Dokud budou mít sílu bránit a udržet ten blok, budou mít jakousi šanci na výsledek a budou bojovat o ten svůj bod. Ale jestliže se brzy podaří prolomit jejich taktiku, přidají se další góly," řekl.

Případné tři body mohou být v tabulce velmi důležité, Češi by se měli přiblížit čelu skupiny. "V tomto zápase nejde brát nic než tři body. Ztratili jsme body v Polsku, takže je potřebujeme zpátky. Průběh kvalifikace hodně narušilo také to, že máme o jeden zápas méně. Když vyhrajeme, zpátky se bodově dotáhneme na soupeře," poznamenal Čech.

Jedinou kaňkou na bilanci londýnského týmu bylo vypadnutí z Ligového poháru na penalty s druholigovým Burnley. "Samozřejmě je to zklamání, byla to jedna z trofejí, kterou jsme chtěli vyhrát. Naší chybou bylo, že jsme neproměnili poměrně dost šancí," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.