ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Porušuje PSG fair play? UEFA zahájí vyšetřování

Velikost textu:

Curych – UEFA oznámila, že prošetří financování Paris St. Germain. Dohlédnout chce na to, jak francouzský klub získává peníze na nejdražší přestupy v historii fotbalu v podobě příchodů Neymara z Barcelony a Kyliana Mbappého. PSG je v podezření, že prostřednictvím svých majitelů z Kataru porušuje pravidla finanční fair play.

Neymar (vpravo) se raduje z gólu se spoluhráčem z PSG Layvinem Kurzawou
Neymar (vpravo) se raduje z gólu se spoluhráčem z PSG Layvinem Kurzawou

Pokud by UEFA odhalila u PSG nesrovnalosti, mohla by francouzského giganta například vyloučit z příští sezony evropských pohárů. "Vyšetřování se zaměří na to, jak klub splňuje požadavky na vyrovnané financování, především ve světle nedávné přestupové aktivity," uvedla UEFA.

PSG v létě zaplatilo Barceloně za Brazilce Neymara astronomických 222 milionů eur a udělalo z něj nejdražšího hráče v historii. Šlo o více než dvojnásobek dosud nejvyšší přestupní částky.

V poslední den přestupního období pak klub přivedl i Mbappého, který sice z Monaka přichází jen na hostování, ovšem s povinnou opcí na přestup ve výši 180 milionů eur, což z mladého Francouze dělá druhého nejdražšího hráče historie. PSG přitom samo prodalo hráče jen za necelých 60 milionů eur.

UEFA v minulosti zavedla pravidla finanční fair play kvůli výraznému nárůstu zadlužených klubů. Složitý soubor pravidel, jejichž základem je, aby kluby neměly výrazně větší výdaje než příjmy, také omezuje možnost bohatých majitelů investovat do klubu vlastní peníze.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.