ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
REPREZENTACE

Barák: To, co Schick dokázal v takhle těžké soutěži, je motivací pro každého

Velikost textu:

Praha - Pro inspiraci k úspěchu v Serii A nemusí Antonín Barák chodit daleko. Dvaadvacetiletý záložník věří, že se v Itálii dokáže prosadit, a rád by navázal na reprezentačního spoluhráče Patrika Schicka, který po výborné debutové sezoně přestoupil do AS Řím. Bývalý hráč Slavie doléčil vleklé svalové zranění, o víkendu si navíc připsal první ligový start za Udine.

Antonín Barák v dresu české reprezentace
Antonín Barák v dresu české reprezentace

Rodák z Příbrami měl po letním příchodu zdravotní problémy, a vynechal prakticky celou přípravu. "Samozřejmě jsem byl hodně netrpělivý, protože jsem chtěl naskočit co nejdřív. Ale nechtěl jsem si potřetí obnovit zranění a také klub měl zájem na tom, aby se to v klidu doléčilo," řekl Barák.

Zdravotní péče v Udine je podle něj na špičkové úrovni. "Je to něco jiného, když zdravotní tým čítá dvanáct nebo patnáct lidí. Ve Slavii jsou dva tři. Tady v Česku se na to tolik neklade důraz a jsou tu rezervy," konstatoval.

přehrát video
Obránce Lüftner se při debutu v reprezentaci mistrů světa nebojí

V neděli odehrál premiérovou půlhodinu v lize na hřišti Spalu (2:3). "Byla tam úžasná atmosféra, ale zápas se nám nepovedl. Když už jsme dokázali dohnat ztrátu 0:2, tak jsme si to v 95. minutě vlastní hloupostí nechali vzít a celý comeback zahodili. Z tohoto pohledu nebyl první start nic moc. Po dvou kolech jsme bez bodu, ideální to není," pokračoval Barák.

Proti Spalu nastoupil tradičně ve středu zálohy. "Měl jsem se starat o rozehrávku a držet střed hřiště. Je to moje pozice a byl jsem rád, že jdu na svůj post. Neměl jsem co ztratit, jenom získat. Konkurence je v Udine veliká, ale doufám, že se prosadím," uvedl příbramský odchovanec, jehož spoluhráčem je další český reprezentant Jakub Jankto.

"Je skvělé, že se na něj můžu obrátit, kdyby se cokoliv stalo. On je tam dlouho a ani s řečí nemá problém. Spíš se ale snažím si všechno řešit sám, abych se učil, takže ho nechci ve všem využívat," poznamenal Barák.

Jakou šanci má česká reprezentace v boji o MS? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast

Schickova cesta jako příklad hodný následování

Italské působení útočníka Schicka je pro něj velkou inspirací. "Páťa měl fantastickou minulou sezonu a teď přestoupil do AS Řím. Všichni ho tam opěvují, je za velkou modlu. V Itálii stačí, aby se vám povedlo pár zápasů nebo sezona, a můžete vystřelit úplně nějak jinam. Každý z mladých kluků tak má obrovskou motivaci," myslí si.

Schickovi přestup k úřadujícímu vicemistrovi přeje. "Doufám, že se v AS Řím chytne, ukáže svou kvalitu a bude velkým přínosem i pro nároďák. To, co dokázal v takhle těžké soutěži, je motivací pro každého. Byl špatný z toho, že mu nedopadl přestup do Juventusu. Jsem rád o to víc, že se mu povedlo dostat do AS Řím," prohlásil talentovaný záložník.

Zatím se chce naplno prosadit v Udine, ale přestup do nějakého velkoklubu by byl i jeho snem. "Jsem hrozně rád, že to takhle dopadlo a že zrovna Udine o mě projevilo zájem. Člověk nicméně nikdy neví, kde skončí. Třeba se mi to také poštěstí," zakončil Barák.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.