ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Stramaccioni má naši důvěru, říká šéf Sparty Kotalík

Velikost textu:

Praha – Velké posily, velké peníze, ale zatím mizerné výsledky. To je v kostce poslední období fotbalové Sparty. Ta nesplnila první cíl sezony – nepostoupila do Evropské ligy a za plánem číslo dvě – ziskem titulu – zatím silně pokulhává, když po pěti kolech ztrácí na vedoucí Plzeň už sedm bodů. Vedení klubu však za italským koučem Andreou Stramaccionim dál stojí.

Generální ředitel Sparty Adam Kotalík
Generální ředitel Sparty Adam Kotalík

"V tuhle chvíli má naši důvěru a věříme, že herní projev i výsledky se rychle zlepší," řekl přesvědčeně Adam Kotalík, generální ředitel Sparty. Ta v létě nakoupila jedenáct nových fotbalistů ze zahraničí, ale zatím to na trávníku silně drhne. 

Kotalík s tím samozřejmě spokojený není a k překvapivé víkednové porážce s hledajícím se Brnem 0:2 řekl: "Tady se není absolutně za co schovávat, ten výkon v Brně byl hodně špatný, za to se můžeme fanouškům jen omluvit a něco takového se nesmí opakovat. Všichni jsme čekali, že i když těch změn v kádru bylo hodně, že si ty věci sednou rychleji."

přehrát video
Dohráno plus na téma Sparta

Kotalík potvrdil, že po vyřazení z evropských pohárů bude nyní třeba kádr zredukovat. "Ve chvíli, kdy máte v kabině hodně hráčů a málo zápasů, tak nervozita stoupá," konstatoval šéf klubu. Když přivedete jedenáct hráčů, tak ne všichni se samozřejmě podaří. Je teď na nás abychom kádr zúžili," dodal k tomu, co začalo odchodem brankáře Koubka do francouzského Rennes.

A jak vidí Kotalík údajný konflikt mezi italským trenérem a reprezentantem Martinem Frýdkem, který je nyní na odchodu z klubu. "Byl to standardní rozhovor mezi trenérem a hráčem. Takových rozhovorů trenér absolvuje několik. Pokud přijde nabídka zajímavá pro hráče a pro klub, tak se o tom můžeme bavit. Frýdek je však stále součástí týmu."

Je ale pravda, že do Brna s týmem necestoval. A hovořilo se i o odchodu záložníka Michala Sáčka. "Michal Sáček je důležitou součástí týmu a jeho odchod nepřichází v úvahu," dodal generální ředitel Sparty na téma tohoto hráče.

"Až se uzavře trh, tak uzavřeme kádr a pustíme se do toho," tvrdí stále optimisticky naladěný Stramaccioni.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.