ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Zbrojovku zatím povedou Dostálek s Přerostem, klub dál hledá trenéra

Velikost textu:

Brno - I v příštím ligovém kole v Mladé Boleslavi povedou Zbrojovku Brno trenéři Richard Dostálek a Lukáš Přerost. Po nečekané sobotní výhře nad Spartou (2:0) dostanou příležitost vést tým z lavičky i po reprezentační přestávce, podle původního záměru měli převzít mužstvo jen do duelu s Pražany.

Richard Dostálek a Lukáš Přerost
Richard Dostálek a Lukáš Přerost

"Máme dvě cesty, chceme zvolit kroky z rozumu. Nejsme nyní pod tlakem okamžitě jednat. Musím oběma asistentům poděkovat za práci, kterou v krátkém časovém období dokonale zvládli, a dostali proto další prostor," řekl majitel brněnského klubu Václav Bartoněk.

Problémem je, že Dostálek teprve dokončuje potřebnou trenérskou licenci. "Může obdržet, podobně jako nedávno trenér Holoubek ve Spartě, tříměsíční výjimku. Potom bychom ale stejně problém museli řešit," dodal Bartoněk.

Přiznal, že jedná s několika trenéry. "Musím ale respektovat přání oslovených trenérů, že je zatím nebudu jmenovat. Nechceme se dostat do slepé uličky," podotkl brněnský šéf.

Odvolaný kouč Habanec už nebude v klubu působit v žádné funkci. "V loňské sezoně spolupráce fungovala a dosáhli jsme solidních výsledků. Jenže začátek letošní sezony se nevydařil. Vázla komunikace mezi trenéry a hráči. Za tohoto stavu v klubu působit nemůže," uvedl Bartoněk.

Jaké trenéry hledá Zbrojovka? Poslechněte si nový díl Fotbal fokus podcastu

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.