ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Abych se plácal po zádech, to mi nepřijde vhodné, řekl gólman Hruška

Velikost textu:

Larnaka – Plzeň byla pod tlakem, bránila, a když už si obrana nevěděla rady – byl tam on. Gólman, který přišel do Plzně v létě jako náhrada za v té době zraněného brankáře Matúše Kozáčika, udržel Viktorii na cestě do skupiny Evropské ligy. Aleš Hruška podal skvělý výkon, a když už na míč přecejen jednou nedosáhl – měl dobře postavenou tyč. Na chválu si ale moc nepotrpí.

Souboj Tričkovski vs. Hruška
Souboj Tričkovski vs. Hruška

"Pomohl jsem k postupu, ale jestli to byl takový nebo makový výkon, to bych nechtěl hodnotit. Fotbal je týmová hra. Jednou jsem to já, podruhé někdo jiný. Abych se plácal po zádech, to mi nepřijde vhodné. Přišel jsem do Plzně, abych pomohl. Jsem rád, že to vyšlo v tomhle zápase," řekl Hruška pomohl.  

Plzeň doma vyhrála 3:1, ale v odvetě na Kypru byla často pod velkým tlakem a právě zákroky odchovance Sparty pomohly k postupu. "Nejhorší situace byla ta ofsajdová ve druhé půli, kdy to propadlo a trefilo mě to do ruky. Ale ve finále to šance nebyla, protože se mával ofsajd," řekl Hruška, kterého v 80. minutě po dalekonosné ráně Hectora Hevela zachránila tyč. "Tomu se na fotbale tleská. Asi by mi nic jiného taky nezbylo než zatleskat," dodal.

"Prezentovat jsme se určitě chtěli trochu jinak, ale hlavní cíl byl postup. To jsme splnili, zaobírat se tím, jestli to bylo tak nebo tak, to nemá cenu," reagoval na nevydařený výkon hostů.  

přehrát video
Sestřih utkání Larnaka - Plzeň

Byl nejlepší na hřišti a potvrdil formu, která se ho drží po přestupu z Příbrami. V pěti zápasech za Viktorii zatím dostal jediný gól. "Já už jsem se cítil dobře delší dobu. Navíc mi sednul i předzápasový trénink. Když vás pak trefí první šance, člověku se chytá lépe," prohlásil jednatřicetiletý gólman.  

Na rozdíl od spoluhráčů v poli neměl ani problém s vedrem na Kypru. "Mám radši teplo než zimu. Moc toho neoběhám, pro mě to bylo lepší, než kdyby bylo minus deset," konstatoval.

Ve druhém poločase na něj z kotle domácích fanoušci za brankou přiletělo vedle nadávek i několik předmětů. "Nějaký zapalovač, nějaký kamínek. S tím se počítá, bez toho by to asi bylo takové divné," dodal.


Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.