ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Vrba: Pokud bychom dostali druhý gól, už by to bylo pro nás složité

Velikost textu:

Plzeň - Výsledek 3:1 v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy proti AEK Larnaka považuje trenér Pavel Vrba vzhledem k průběhu za velmi pozitivní. Kouč Viktorie Plzeň připustil, že kdyby jeho svěřenci za stavu 0:1 podruhé inkasovali, už by utkání jen těžko otáčeli.

Pavel Vrba
Pavel Vrba

"Pokud bychom podruhé inkasovali, bylo by to už pro nás složité. Přiznejme si, že za stavu 0:1 po dvou situacích, kdy Larnaka mohla dát druhý gól, musíme být s výsledkem spokojeni. Vzhledem k vývoji je pro nás velmi pozitivní," řekl Vrba.

"Přežili jsme smrt a teď musíme využít toho, že Kypřané budou zklamaní z toho, že nás více nepotrestali. Věřím, že na Kypru budeme hrát mnohem důsledněji. Odveta ale bude na horké půdě na Kypru velmi složitá," dodal bývalý trenér české reprezentace.

přehrát video
Sestřih utkání Viktoria Plzeň - AEK Larnaka

Jeho tým v úvodu utkání dělal velké chyby v defenzivě a měl štěstí, že Larnaka za stavu 0:1 a 1:1 další dvě velké šance neproměnila. "Začátek byl z naší strany hodně špatný. Byli jsme nedůslední, nedůrazní, po hrubých individuálních chybách jsme umožnili Larnace jít do vedení a dostat se do dalších dvou šancí," uvedl Vrba.

"Třikrát jsme jim nalili a oni naštěstí z toho dali jen jeden gól. Tím nás postavili na nohy. Na druhou stranu musím pochválit mužstvo, že se po špatném vstupu zvedlo. Škoda, že hlavně v druhé polovině druhé půli jsme některé brejky nedotáhli, mohli jsme z toho vytěžit víc, i když by to asi nebylo spravedlivé vůči Larnace," řekl Vrba.

Vyšlo mu nasazení zkušeného Marka Bakoše, který nahradil potrestaného Michaela Krmenčíka a dal dva góly. "Marek dal spoustu gólů v pohárových zápasech a jsem rád, že mu to opět vyšlo. Svými zkušenostmi nám hodně pomohl a ty dva jeho góly jsou pro nás velmi důležité," uvedl Vrba.

Nechtěl příliš kritizovat uzdraveného kapitána Romana Hubníka, který při premiéře v této sezoně udělal chybu před prvním gólem. "K optimu mu trošku chybělo, ale zase berme to, že Roman delší dobu nehrál. Navíc ve druhé půli nás ve spoustě situací zachránil a mnohokrát to napravil," dodal Vrba.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.