ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
První liga

Slavia před milionovým soubojem s Apoelem přivítá Jihlavu

Velikost textu:

Praha - Třetí kolo české nejvyšší soutěže otevře duel mezi Slavií a Jihlavou. Pražané jej předehrávají z důvodu účasti ve 4. předkole Ligy mistrů, kde se v úterý večer střetnou s kyperským Apoelem. Úřadující mistr touží proti Vysočině napravit bezbrankovou remízu z minulého ligového klání v Ostravě, hosté se naopak pokusí vstřelit premiérový podzimní gól. Přímý přenos utkání sledujte od 17:50 na programu ČT2.

Slávistická radost
Slávistická radost

Posílená Slavia neprohrála od loňského příchodu trenéra Jaroslava Šilhavého ani jeden z 28 ligových zápasů. Na startu letošní sezony se nicméně potýká s mizernou koncovkou. V dosavadních čtyřech soutěžních duelech dala všechny tři góly za standardek, v Ostravě vyšla dokonce střelecky naprázdno.

"V útoku se zatím hledáme. Jednoznačně chceme proti Jihlavě vyhrát. Pro zisk plného počtu bodů uděláme maximum i z toho důvodu, abychom se dobře naladili před úterním střetnutím s Apoelem," řekl Šilhavý.

S Jihlavou měli jeho svěřenci hrát až v sobotu, ale nakonec se kluby domluvily na přesunu. "Děkujeme všem, kteří nám vyšli vstříc. Vzhledem k faktu, že hrajeme play-off Ligy mistrů už v úterý, je každý den navíc k dobru. Chápeme, že to pro naše fanoušky může znamenat malou komplikaci, ale věříme, že jich i tak dorazí do Edenu co nejvíce," dodal Šilhavý.

Jihlava jako jediná v nové ligové sezoně ještě neskórovala a do hlavního města přijede v roli obrovského outsidera. I proto, že z posledních 20 ligových utkání venku vyhrála jediné. Slavia navíc před vlastními příznivci bodovala v nejvyšší soutěži 25x za sebou.

"Do zápasu jdeme s čistou hlavou. Chceme vycházet ze zabezpečené obrany a využívat každou příležitost, jak favorita překvapit. Věříme, že budeme schopni využít naše rychlé hráče k brejkovým situacím. Těžko můžeme odhadnout, pro jaké složení týmu se Slavia rozhodne. My se musíme zaměřit na náš způsob hry," uvedl asistent trenéra Michal Kadlec.

Je otázkou, v jaké sestavě vršovický klub nastoupí. K týmu se už do tréninku připojili uzdravení záložníci Jan Sýkora s Jakubem Hromadou. Šilhavý bude mít navíc k dispozici i čerstvou ukrajinskou posilu Eduarda Sobola.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.