ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ

Když jde výsledek stranou. Barcelona porazila v emotivním duelu Chapecoense

Velikost textu:

Barcelona - K poslednímu testu před Španělským superpohárem s Realem Madrid si Barcelona pozvala Chapecoense. V tradičním utkání o Trofej Joana Gampera zdolala brazilský klub, jenž před osmi měsíci přišel během letecké tragédie prakticky o celé mužstvo, jednoznačně 5:0. Tři hráči, kteří havárii přežili, se na slavném Nou Campu představili. Obránce Alan Ruschel odehrál zhruba půl hodiny.       

Fotbalisté Barcelony slaví jeden z gólů proti Chapecoense
Fotbalisté Barcelony slaví jeden z gólů proti Chapecoense
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Barcelony slaví jeden z gólů proti Chapecoense autor: Manuel Blondeau/Aop.Press, zdroj: ZUMA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalisté Chapecoense autor: Manu Fernandez, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ruschel si v listopadu při pádu letadla poranil páteř, ale v Barceloně přivedl tým Chapecoense jako kapitán. Bývalý brankář Jakson Follmann, jenž přišel o nohu, a bek Helio Neto, který po operaci kolena věří v návrat na trávník, provedli čestný výkop.

"Dnešek pro mě znamená nový začátek profesionální kariéry. A taky splnění snu," svěřil se Ruschel. Letadlo s fotbalisty Chapecoense se zřítilo v Kolumbii cestou na finále Jihoamerického poháru do Medellínu. Pád přežilo pouze 6 pasažérů, o život jich přišlo 71. Tým se i díky solidaritě ostatních klubů podařilo obnovit.

Barcelona už tehdy pomohla částkou 250 000 eur a v pondělí přispěla polovinou z výtěžku z přátelského utkání. Gólově se v něm prosadili Gerard Deulofeu, Sergio Busquets, Lionel Messi, Luis Suárez a Denis Suárez.

přehrát video
Barcelona sehrála přátelské utkání s Chapecoense
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.