ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Brankář Petr Čech se kvalifikace v San Marinu kvůli zranění nezúčastní

Velikost textu:
aktualizováno 14. 11. 2008 20:52

Praha - Český brankář Petr Čech nebude hrát v české fotbalové reprezentaci na kvalifikačním utkání v San Marinu. Má totiž natažený lýtkový sval. Místo gólmana Chelsea povolal trenér Petr Rada na středeční zápas Jaroslava Drobného z Herthy Berlín.

Český brankář Petr Čech
Český brankář Petr Čech

Čecha, podle jeho manažera Pavla Zíky ze společnosti Sport Invest, trápí pravý lýtkový sval. Od gólmana dostal jen textovou zprávu, žádné podrobnosti nezná. Nicméně do Prahy Čech v pondělí dorazí. "Zúčastní se natáčení slavnostního pořadu, během kterého mu bude předána trofej za vítězství v novinářské anketě Zlatý míč České republiky," řekl Zíka.

Reprezentační brankářská jednička musela vynechat kvůli zranění i předchozí utkání v kvalifikaci mistrovství světa proti Slovinsku. Před měsícem vyřadil Čecha ze hry natažený stehenní sval.

Proti Slovinsku zastoupil Čecha v brance Daniel Zítka a zápas zvládl skvěle. V těžkém utkání vychytal čisté konto a byl hlavní oporou mužstva při vítězství 1:0. Drobný nebude v týmu nováčkem, od léta plní roli trojky při dvojzápasech a už v utkání se Slovinskem byl Zítkovým náhradníkem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.