ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Fotbalová legenda Michel Platini dorazil do Prahy

Velikost textu:
aktualizováno 14. 11. 2008 22:54

Praha - Michel Platini, legenda fotbalu a současný předseda Evropské fotbalové unie (UEFA) v pátek krátce před polednem dorazil do České republiky. Má zde na programu řadu jednání. Do Prahy zavítal šéf evropského fotbalu po více než sedmi letech, naposledy se na české půdě v říjnu roku 2001 objevil Platiniho předchůdce Lennart Johansson.

Prezident UEFA Michel Platini
Prezident UEFA Michel Platini
Otevřít galerii
 • Prezident UEFA Michel Platini zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/289/28828.jpg?1214658659
 • Předseda UEFA zdroj: Internet https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Návštěvou České republiky zakončí Platini svůj nabitý program v tomto týdnu, kdy navštívil také Bulharsko, Albánii a Rumunsko. Právě z Bukurešti třiapadesátiletý trojnásobný nejlepší fotbalista Evropy dorazil před polednem leteckým speciálem na staré ruzyňské letiště.

Slavného Francouze, kterého na cestě doprovází jeho asistent Kevin Lamour a šéf asistenčních programů UEFA Pascal Torres, ve vládním salonku přivítali šéf ČMFS Pavel Mokrý se svazovým místopředsedou Jaroslavem Vackem a generálním sekretářem Rudolfem Řepkou. "Pan Platini říkal, že je už po celém týdnu a mnoha jednáních dost unavený, ale do Prahy se prý hodně těšil," řekl Řepka.

Šéf UEFA se svými kolegy pak zamířil do hotelu Praha, kde s představiteli svazu poobědvali. Ve tři hodiny odpoledne se Platini setkal s vicepremiérem Alexandrem Vondrou, poté jej přijal předseda poslanecké sněmovny Miloslav Vlček. Večer se Platini přesunul do hotelu Intercontinental na slavnostní večeři, na níž byli pozváni i vybraní úspěšní čeští fotbalisté.

To, co Platini se zástupci fotbalového svazu nestihl projednat dnes, přijde na program při sobotní pracovní snídani. Pak jeho návštěva Prahy skončí a šéf UEFA se vrátí do svého sídla ve švýcarském Nyonu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.