ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Villar už není viceprezidentem UEFA, kvůli podezření z korupce rezignoval

Velikost textu:
aktualizováno 27. 7. 2017 12:41

Nyon – Ángel María Villar už není viceprezident Evropské unie UEFA. Suspendovaný šéf španělského fotbalového svazu kvůli podezření z korupce po 25 letech na post s okamžitou platností rezignoval, stejně tak i na členství ve výkonném výboru. Předseda UEFA Aleksander Čeferin jeho rozhodnutí přijal a poděkoval Villarovi, který je momentálně ve vazbě, za dlouholeté služby evropskému fotbalu.

Ángel María Villar
Ángel María Villar

Sedmašedesátiletý Villar byl zatčen minulý týden spolu se synem Gorkou, sekretářem regionální federace na Tenerife Ramonem Ángelem Hernándezem a viceprezidentem svazu pro ekonomiku Juanem Padrónem. Policie je podezírá ze zpronevěry, korupce a podvodu, Villar všechna obvinění popírá.

Bývalý reprezentační záložník vedl španělský fotbal bezmála třicet let, viceprezidentem UEFA byl od roku 1992 a stejnou funkci ve FIFA zastával od roku 2002. Po loňském odstoupení Michela Platiniho vedl UEFA jako dočasný předseda.

Loni také dostal od etické komise světové federace FIFA pokutu 25 tisíc švýcarských franků (asi 590 tisíc korun) za to, že nespolupracoval s vyšetřovateli korupce při volbách pořadatelů mistrovství světa v letech 2018 a 2022.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.