ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
1. LIGA

Komličenko se vrací do české ligy. Mladá Boleslav ho získala na hostování

Velikost textu:

Mladá Boleslav – V první české lize se opět objeví Nikolaj Komličenko. Nikoliv však v Liberci, ale v Mladé Boleslavi. Středočeši získali ruského útočníka na roční hostování s opcí z Krasnodaru. Klub dotáhl i příchod mladého gólmana Martina Jedličky z Příbrami a testuje také australského útočníka bosenského původu Eliho Babalje z Adelaide.

Nikolaj Komličenko
Nikolaj Komličenko

Dvaadvacetiletý Komličenko už v české lize působil loni na podzim, kdy hostoval v Liberci a během 12 ligových zápasů dal tři branky. "Na hrot máme jen Golgola (Mebrahtua), takže tam potřebujeme posílit," řekl generální sportovní manažer Dušan Uhrin mladší.

Devatenáctiletý Jedlička, který byl oporou národního týmu do 19 let na nedávném mistrovství Evropy, podepsal s Boleslaví smlouvu až do léta 2021. V kádru doplní Jakuba Diviše a gólmana reprezentace do 21 let Luďka Vejmolu. Prezident klubu Josef Dufek navíc v minulém týdnu informoval o jednáních s ázerbájdžánskou brankářskou jedničkou Kamranem Agajevem.

Pětadvacetiletý Babalj zatím dorazil jen na testy. Rodák ze Sarajeva v dětství emigroval s rodiči do Austrálie. Téměř dvoumetrový útočník hrával za Melbourne, následně za Crvenou Zvezdu Bělehrad, Alkmaar, Zwolle a naposledy Adelaide United. Na kontě má i dva starty a dva góly za australskou reprezentaci z roku 2012. V loňském roce léčil přetržený vaz v koleni.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.