ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Představitelé ČMFS se přou o termín valné hromady

Velikost textu:

Praha - Ve fotbalovém svazu se rozhořel spor o termín valné hromady, která by měla zvolit nové vedení ČMFS. Výkonný výbor svazu se na dnešním jednání shodl, že by valná hromada měla být v červnu. Část členské základny v čele s jedním z členů výboru Jiřím Kubíčkem však žádá, aby se konala už v lednu, tedy do dvou let od poslední valné hromady.

Logo ČMFS
Logo ČMFS

Místopředseda svazu Jaroslav Vacek po jednání nastínil, že většina členů výboru považuje červnový termín za dostačují. Kubíček, který tvrdí, že za ním stojí většina Moravy, chce lednový termín. Navíc mu vadilo, že jednání se zúčastnilo pouze devět z třinácti členů výboru.

"Červnový termín je porušením platných stanov. Je třeba svolat řádnou valnou hromadu, kde by se probraly všechny ekonomické otázky a komise by podaly zprávy o své činnosti. Tam bychom vyřešili všechny problémy a pak šli s čistým stolem k volbám," řekl Kubíček, podle kterého by volební valná hromada mohla být kdykoliv později, třeba až na podzim. 

Kouč jednadvacítky má snížit počet asistentů

Funkcionáři dále potvrdili realizační tým reprezentační jednadvacítky, jak jej navrhl nový trenér Jakub Dovalil. Kouč však má snížit počet asistentů ze tří na dva. Navrženými asistenty jsou internacionál Jan Suchopárek, Augustin Chromý a trenér gólmanů Petr Kouba. Vypadne tak někdo z dvojice Suchopárek, Chromý.

I k tomu má Kubíček výhrady. "Nikdy se výbor nepletl do realizačních týmů, ale nyní někteří členové zjistili, že Chromý je z Olomouce, a tak to odnese on," tvrdí Kubíček.

Na přetřesu byl i kamerový systém

Výbor se zabýval také instalací kamerového systému, bez něhož nepůjde zajistit bezpečnost na stadionech vlastními silami. Od počátku příštího roku přitom budou kamery na stadionech nutností. Nákladnou investici bude chtít svaz řešit prostřednictvím půjčky od marketinkové společnosti STES pro jednotlivé kluby.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.