EP Benátky nad Jizerou

Češi deklasovali Izrael 7:0 a v osmifinále narazí na Bulharsko

Brno ‒ Dominantní výkon předvedli čeští reprezentanti v závěrečném duelu základní skupiny mistrovství Evropy v malém fotbalu. Domácí výběr rozstřílel v přímém souboji o druhé místo ve skupině Izrael 7:0, když o hladké výhře rozhodl už v prvním poločase. V osmifinále se Češi ve středu od 20:15 střetnou s Bulharskem. Skupinu vyhrálo bez ztráty bodu Maďarsko, český tým skončil s jednou porážkou druhý.

Češi porazili na ME v malém fotbalu Izrael 7:0

O jednoznačné výhře nad Izraelci rozhodli čeští fotbalisté už v úvodu zápasu, kdy po sedmi minutách vedli 3:0.

"Bylo parádní, že se nám podařilo získat tak rychle náskok. Nemuseli jsme už hrát do uzavřené obrany soupeře. Jsem rád, že jsme se po nervozitě v počátku turnaje uklidnili," řekl Stanislav Mařík.

Do poločasu vedl český tým 4:0 a po změně stran svou převahu vyjádřil dalšími třemi brankami.

Středeční soupeř českého týmu Bulharsko vyhrálo skupinu B. Porazilo Německo 4:3, Ukrajinu 2:1 a remizovalo s Polskem 1:1.