ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Fotbalový reprezentant Rosický absolvoval další operaci

Velikost textu:
aktualizováno 12. 11. 2008 04:02

Londýn - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, který od ledna nehraje kvůli potížím s podkolenní šlachou, se podrobil v pondělí další operaci. Záložník Arsenalu podstoupil zákrok v Německu, kde nyní stráví několik týdnů při rekonvalescenci.

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický

Londýnský klub o tom dnes stručně informoval na svém webu s tím, že šlo o "rutinní revizní chirurgický zákrok, který byl úspěšný". Po návratu z Německa se má Rosický znovu zapojit do rehabilitačního programu, který mu sestaví kluboví lékaři. 

Více informací o Rosického operaci nechtěl poskytnout ani hráčův agent Pavel Paska. "Stále platí dohoda s klubem, že se ke zdravotnímu stavu Tomáše bude vyjadřovat pouze Arsenal. I proto nelze ani přiblížit místo, kde se bude nyní rehabilitovat," řekl fotbalistův manažer.

Operace by měla léčbu urychlit

Rosický absolvoval první operaci v květnu v Londýně. Už předtím oznámil, že se kvůli zranění nebude moci zúčastnit mistrovství Evropy. Na začátku srpna kouč Arsenalu Arséne Wenger uvedl, že by se český záložník mohl vrátit na hřiště v září. Místo toho však Rosického začalo operované místo bolet a musel přerušit přípravu. 

V dalších týdnech musel francouzský trenér předpovědi o návratu českého hráče neustále měnit. Naposledy koncem října Wenger prohlásil, že by se Rosický měl objevit v dresu Arsenalu na přelomu roku. 

Pondělní operace by podle neoficiálních informací měla léčbu urychlit.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.