ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Zadržený Pelta byl kvůli zdravotním problémům převezen do Brna

Velikost textu:
aktualizováno 11. 5. 2017 13:49

Praha – Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, který čelí obvinění z podvodů s dotacemi, byl ze zdravotních důvodů převezen ve středu v noci z Prahy do brněnské vazební věznice s nemocnicí, kde se podrobí vyšetření. 

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta

Původní informaci serveru sport.cz potvrdil právní zástupce šéfa FAČR Bronislav Šerák. "Volali z kanceláře, že přišlo vyrozumění o tom, že byl pan Pelta převezen k hospitalizaci do nemocnice vazební věznice v Brně. Informace o jeho zdravotním stavu nemám, jen nám to oficiálně oznámila Vězeňská služba Ruzyně," sdělil Šerák.

přehrát video
Půlmiliardová dotace pro sport se podle policie dělila nezákonně

Pelta je spolu s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou a bývalým šéfem ministerského odboru Zdeňkem Břízou stíhán kvůli zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Obvinění čelí i FAČR, asociace však už dříve jakékoliv provinění odmítla. Ve stínu aféry také ministryně školství Kateřina Valachová pozastavila dotace pro sport a následně oznámila, že k 31. květnu odstoupí z funkce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.