ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Kopic s drogami vlastní zkušenosti neměl, vypověděl u soudu

Velikost textu:
aktualizováno 4. 5. 2017 13:07

Praha – Vysoká půjčka ano, drogy ne. Plzeňský fotbalista Jan Kopic v hlavním líčení v kauze údajného drogového dealera Vítězslava Meišnera popřel, že by měl s drogami vlastní zkušenost. Ve svědecké výpovědi připustil, že obžalovanému půjčil půl milionu korun jen několik týdnů poté, co se s ním seznámil, a to na žádost dalšího českého reprezentanta Ondřeje Vaňka. Ten ve výpovědi na policii uvedl, že byl s Meišnerem v kontaktu téměř denně. Telefonní odposlechy o vzájemných schůzkách či "zkoušení prášku" vysvětlil tak, že byl opilý nebo že před obžalovaným "machroval". 

Plzeňský Jan Kopic
Plzeňský Jan Kopic

Kopic prý nevěděl, že by Meišner prodával drogy. "Znám tady Víťu, seznámili jsme se v březnu minulýho roku na nějaký párty v Praze. O měsíc později jsem byl kontaktován - volal mi kamarád Ondra Vaněk - jestli můžu půjčit peníze pro Víťu. Samozřejmě jsem to nejdřív odmítl," popsal u pražského městského soudu Kopic.

Souhlasil prý až po opakovaném telefonátu, kdy dostal příslib, že "to bude na papír". Meišnerovi pak na základě písemné smlouvy půjčil 500 000 na dvacetiprocentní úrok a s tím, že peníze vrátí za měsíc. "Na účet mi poslal 100 000, potom jsme byli pořád v kontaktu, že mi vrátí zbytek, ale pak byl zadržen," uvedl fotbalista. Na co Meišner peníze potřeboval, prý Kopic nevěděl.

Známý s pěkným autem

"Měl pěkný auto, hrál poker i v Americe," odpověděl na dotaz soudkyně Moniky Křikavové, co o Meišnerovi vlastně věděl. S obžalovaným se prý celkem viděl "třikrát čtyřikrát", z toho "dvakrát třikrát" na nějaké párty. Večírky popsal jako diskotéky, prý se nesetkal s tím, že by se na nich užívaly nebo prodávaly drogy.

S kamarádem Vaňkem prý nikdy nemluvil o tom, že by Vaněk bral drogy. "Jako někdy jsme si dělali srandu," dodal.

"Potřebuju to pro kluky do Plzně"

Vaněk, který loni přestoupil z Plzně do ruského FK Ufa, byl na dnešek rovněž předvolaný jako svědek, soudu ale zaslal omluvu s přiloženým ruským pracovním vízem a s vysvětlením, že se v dohledné době nechystá do ČR. Požádal o přečtení své dřívější výpovědi na policii, čemuž soudkyně vyhověla.

Z přečtené výpovědi, kterou Vaněk učinil koncem loňského prosince, vyplývá, že se s Meišnerem spřátelil také "na párty v Praze", a to o pár měsíců dříve než Kopic. "Měli jsme společné zájmy... líbily se nám holky," vysvětlil.

Policie mu předestřela odposlechy telefonátů, v nichž se s Meišnerem domlouvá na schůzkách. V záznamech zaznívají věty "potřebuju to pro kluky do Plzně" nebo "když je volno, tak všichni hulí". Vaněk také Meišnera informuje, že jde na diskotéku a "zkusí prášek", který je prý dobrý dohromady "s kokešem". "Asi jsem byl opilej. Když jsem opilej, tak si nic nepamatuji," řekl k tomu Vaněk policistům. "Nikdy jsem žádné drogy neužíval," zdůraznil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.