ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Haindlová čekala zásah policie proti fotbalové asociaci už dřív

Velikost textu:

Praha - Bývalou předsedkyni odvolací a revizní komise Fotbalové asociace ČR Markétu Haindlovou středeční policejní razie v sídle FAČR nepřekvapila. Naopak ji prý čekala mnohem dřív. Na problémy s dotacemi totiž prý upozorňovala už v letech 2011 až 2013, kdy hospodaření asociace kontrolovala.

Markéta Haindlová
Markéta Haindlová

"Před čtyřmi roky jsem skončila ve funkci, kdy jsem kontrolovala hospodaření asociace a opakovaně jsme upozorňovala na to, že se mi nelíbí způsob rozdělování dotací do fotbalu. Systém mi nepřišel dobře nastavený a poslední vyúčtování dotací jsem tehdy odmítla i podepsat," řekla Haindlová v rozhovoru pro rádio Impuls. 

"Fotbalové prostředí má dlouhodobě špatnou pověst a osobně bych takovou akci čekala dřív. Spíš mě překvapuje, že to trvalo tak dlouho. Čekala jsem, kdy nastane politická vůle pro takový krok," dodala. 

Současná předsedkyně České asociace fotbalových hráčů v roce 2013 dokonce zvažovala kandidaturu na předsedkyni FAČR, aby tak mohla upozornit na problémy, ale nenašla potřebnou podporu. Jediným kandidátem zůstal Miroslav Pelta. Haindlová nakonec ani neobhajovala funkci v ORK. 

přehrát video
Při policejní akci byli mimo jiné zadrženi Miroslav Pelta a Miroslav Jansta

Policie ve středu zasahovala v sídle Fotbalové asociace ČR v Praze na Strahově a zadržela předsedu asociace Miroslava Peltu. Vyšetřovatelé prohledávali kanceláře v souvislosti s dotacemi ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kde dnes rovněž zasahovali, stejně jako na pražském magistrátu. Zadrženi byli také náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, předseda České unie sportu Miroslav Jansta, pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) a ředitelka odboru sportu na magistrátu Soňa Fáberová. Policie vyslýchá i bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.