ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Brücknerův odchod z Rakouska je zřejmě jen otázkou času

Velikost textu:

Vídeň -  Působení trenéra rakouské fotbalové reprezentace Karla Brücknera ve funkci potvrdilo v pátek předsednictvo národního svazu (ÖFB). Rakouský tisk se dnes shoduje na tom, že dalším kritickým bodem pro něj bude už přípravné utkání s Tureckem 19. listopadu. A média soudí, že i kdyby toto datum přečkal, u mužstva stejně dlouhodobě nevydrží a jeho smlouva nebude naplněna.

Fotbalový trenér Karel Brückner
Fotbalový trenér Karel Brückner

Jak dnes tvrdí deník Österreich, Brücknerův odchod už je dohodnut, otázkou je jen konkrétní termín. Podle šéfa hornorakouského zemského svazu Lea Windtnera se prý bude bilancovat po zápasech s Tureckem, Švédskem a Rumunskem. Tedy nejpozději 1. dubna příštího roku by měl být Brückner pryč, soudí list.

Ve Vídni se spekuluje také o Brücknerově zdravotním stavu. Připomíná se jeho jarní operace páteře a údajné trvající zdravotní problémy, jichž by prý mohl olomoucký trenér využít jako zdůvodnění pro odstoupení z vlastní vůle. Otázkou zůstává finanční stránka rozchodu, píše Österreich, podle nějž zní Brücknerova smlouva do října příštího roku údajně na 700.000 eur (přes 17 milionů korun).

Rakouská média shodně připomínají, že nečekané páteční odstoupení předsedy ÖFB Friedricha Sticklera dál oslabilo Brücknerovu pozici, protože právě Stickler byl hlavním zastáncem českého trenéra. Dočasný Sticklerův nástupce Kurt Ehrenberger se naopak netají tím, že by se Brücknera rád zbavil.

Ehrenberger už také otevřeně prohlásil, že nemůže zaručit, že Brückner zůstane u mužstva do konce jeho působení ve funkci. Protože se ale na lednové celostátní konferenci svazu nehodlá ucházet o předsednický post, má na uskutečnění svých záměrů jen zhruba dva měsíce. Už se dokonce nechal slyšet, koho by si na lavičce reprezentačního týmu přál vidět on - bývalého trenéra vídeňské Austrie Dietmara (Didiho) Constantiniho.

Zatímco seriózní tisk vyjadřuje v souvislosti se Sticklerovým odstoupením naději, že ÖFB využije situace k zásadní reformě ve smyslu posílení profesionality a koncepčnosti své práce, bulvární média soudí, že Ehrenberger za podpory regionálních funkcionářů využije příležitosti k tomu, aby se vypořádal se Sticklerovým dědictvím. V první řadě pak s trenérem Brücknerem, kterého si Stickler přivedl vlastně bez vědomí většiny členů předsednictva.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.