ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Plzeň při zápase s Duklou uctí Rajtorala, vyřadí jeho číslo 27

Velikost textu:

Plzeň - Dres s číslem 27 už ve fotbalové Plzni nikdo neoblékne. Západočeský klub tím připomene svého bývalého hráče Františka Rajtorala, který právě toto číslo ve Viktorii nosil a v sobotním ligovém utkání s Duklou Praha je oficiálně vyřadí. Památku bývalého reprezentanta, který o víkendu spáchal v Turecku sebevraždu, uctí před výkopem všech osmi zápasů nadcházejícího 26. kola nejvyšší soutěže kluby minutou ticha či potlesku.

František Rajtoral
František Rajtoral

Po Rajtoralově letním odchodu převzal od zimy číslo 27 rakouský záložník Andreas Ivanschitz, který posílil Viktorii v lednu. "Pochopitelně se ho vzdávám. Je to pro mě to nejmenší, jak můžu Františka uctít," uvedl Ivanschitz, který bude nově oblékat dres s číslem 33.

Rajtorala si v nadcházejícím kole připomenou před zápasy fanoušci na všech prvoligových i druholigových stadionech. "Všude bude uctěna hráčova památka. Ve Štruncových sadech jsme se rozhodli i po domluvě s fanoušky pro minutu potlesku," řekl mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

"František Rajtoral zanechal v historii samostatné české ligy nesmazatelnou stopu. Byl hráčem i člověkem, který svým přístupem a bojovností inspiroval velké množství lidí. Pro ligový i celý český fotbal je jeho odchod obrovskou ztrátou. Věřím, že všechny profesionální kluby důstojně uctí jeho památku," doplnil předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Lidé budou moci v sobotu vzpomenout na Rajtorala i na pietním místě před recepcí Doosan areny, kam fanoušci od nedělního večera nosí květiny, svíčky i další předměty vztahující se k zesnulému obránci. Večerní zápas s Duklou je už téměř vyprodaný, v prodeji zbývá posledních 100 vstupenek.

"Znovu musím říci, že i po několika dnech stále nic nezmírnilo bolest, kterou cítí všichni, kteří se o této smutné zprávě dozvěděli. Ještě jednou bych rád poděkoval všem, kteří uctili či uctí památku Františka vhodným a citlivým způsobem," uvedl místopředseda Ligové fotbalové asociace a plzeňský generální manažer Adolf Šádek.

Rajtoral oblékal dres Viktorie s půlroční přestávkou od roku 2009 do loňského podzimu. Podílel se na zisku čtyř plzeňských titulů a dvakrát si zahrál skupinu Ligy mistrů. Naposledy působil v Gaziantepsporu, kde se v neděli oběsil ve svém bytě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.