ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Prohazování pořadí u penalt a čtvrté střídání. ME fotbalistek do 17 let otestuje novinky

Velikost textu:

Praha – Ve fotbale jsou pravidelně testovány novinky v pravidlech a jedním z turnajů, kde UEFA ozkouší nové nápady, bude květnový evropský šampionát fotbalistek do 17 let v Čechách. Týmy budou mít možnost v prodloužení vystřídat čtvrtou hráčku, v penaltovém rozstřelu se pak bude měnit pořadí exekutorů z jednotlivých týmů po každé sérii.

Fotbal
Fotbal

Dosud platí, že při penaltovém rozstřelu určí los, který tým začne, a pořadí se pak v systému A-B-A-B už nemění. Nově se bude testovat systém, ve kterém první sérii začne tým A a druhou zahájí tým B, aby nedocházelo k tomu, že jeden z týmů vždy jen dotahuje. Nový systém tak bude A-BB-AA-BB-AA-B.

Nově se také testuje pravidlo o čtvrtém střídání v případě, že se zápas prodlužuje. Trenéři si tak za vyrovnaného stavu nebudou muset šetřit střídání pro případ zranění, jelikož po uplynutí řádné hrací doby jim možnost jedné změny přibude.

Novinkou rovněž je, že porušení pravidel týmovými představiteli v technické zóně může být potrestáno žlutou nebo červenou kartou. Ty dosud mohli dostávat jen hráči, členové realizačního týmu mohli být pouze vykázáni na tribunu.

Kromě mistrovství Evropy žen do 17 let, které se 2. až 14. května koná v Plzni, Příbrami, Domažlicích a Přešticích, se změny pravidel budou testovat i na ženském ME v Nizozemsku, na šampionátu jednadvacítek v Polsku a devatenáctek v Gruzii, kde se představí také české výběry. Test proběhne i na ME hráčů do 17 let v Chorvatsku a ME hráček do 19 let v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.