ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
První liga

Do hradeckého fotbalového klubu by mohli od léta vstoupit Ulich a partneři

Velikost textu:

Hradec Králové - Bývalý reprezentační záložník Ivo Ulich a na něj napojená skupina tří podnikatelů pravděpodobně vstoupí od 1. července do prvoligového celku FC Hradec Králové. Za podíl dvaceti procent v klubu by měla východočeskému městu zaplatit 3,4 milionů korun a během první sezony by na provoz hradecké kopané měla dát šest až osm milionů korun.

Ivo Ulich a Miroslav Baranek
Ivo Ulich a Miroslav Baranek

Konečné slovo o prodeji akcií budou mít zastupitelé. Podle náměstka primátora Jindřicha Vedlicha (TOP 09) by se mohla naplnit dlouholetá snaha města získat pro klub strategického partnera, od kterého očekává lepší financování a po sportovní stránce umístění celku v první polovině prvoligové tabulky.

V této sezoně klub, který je ze 100 procent majetkem města, bojuje o udržení v nejvyšší soutěži. Sedm kol před koncem ročníku má na pozice zajišťující záchranu čtyřbodový náskok.

Ulich je bývalý hráč Hradce Králové, působil také ve Slavii Praha či v nejvyšší německé soutěži. Nyní podniká, je majitelem společnosti M&T kliky.

Jeho partnery jsou podle materiálů projednaných radou města dlouholetý obchodní ředitel fotbalové Slavie Praha a majitel společností Whistler a České loděnice Radek Šenk, dále majitel spediční firmy Kristensson Roman Kubec a spolumajitel společnosti FV Plast Georgios Karadzos.

"Jsou to srdcaři, kteří znají hradecký klub a již dlouhodobě mají zkušenosti s fotbalem a se sháněním financí a vrcholovým managementem ve sportu," charakterizoval Vedlich zmíněné uchazeče.

O majetkový vstup do klubu se kromě Ulicha ucházejí ještě investiční skupina kolem italského podnikatele Alessandra Barilliho a hradecká společnost Koncedo, která vystupuje ve sdružení se společností Hala Kněžmost z Rudné u Prahy.

Všichni tři uchazeči budou podle Vedlicha pozváni 25. dubna na zasedání zastupitelstva, kde budou mít možnost svůj projekt zastupitelům představit. Zatím uchazeči své nabídky přednesli městským radním.

Projekt vstupu Ulicha a partnerů se podle Vedlicha naplní i v případě, že by Hradec sestoupil do druhé ligy. 

Nová východní tribuna Všesportovního stadionu v Hradci Králové
Nová východní tribuna Všesportovního stadionu v Hradci Králové

Rozpočet klubu na současnou sezonu je podle generálního ředitele klubu Richarda Jukla asi 64 milionů korun, z nichž zhruba 30 milionů tvoří dotace města.

Budoucnost fotbalu v Hradci však podle něj není jen o penězích, ale hlavně o vybudování nového stadionu. Město stavbu nové arény za 400 milionů korun na místě již zcela nevyhovujícího malšovického stadionu chystá, stavba by mohla začít zkraje roku 2018.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.