ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Brückner byl ve funkci potvrzen, odstoupil však šéf svazu

Velikost textu:
aktualizováno 7. 11. 2008 19:43

Vídeň - Český trenér rakouské reprezentace Karel Brückner byl na dnešním zasedání předsednictva Rakouského fotbalového svazu (ÖFB) potvrzen ve funkci i s celým realizačním týmem. Na vídeňské schůzce však překvapivě odstoupil předseda ÖFB Friedrich Stickler.

Trenér rakouské fotbalové reprezentace
Trenér rakouské fotbalové reprezentace

Brückner, který zasedání nebyl přítomen, má podle sdělení mluvčího svazu Petera Klinglmüllera pro ČTK nadále důvěru rakouské fotbalové generality. Ta se shodla na tom, že přes špatné poslední výsledky týmu v kvalifikaci mistrovství světa mají trenéři dostat více času na působení u mužstva.

Naprosto nečekané však bylo Sticklerovo odstoupení. Šéf ÖFB svůj odchod oficiálně zdůvodnil přílišným zaneprázdněním ve svazové funkci a v povolání. Členové předsednictva po téměř šestihodinovém jednání zdůrazňovali, že Sticklera k demisi nikdo nevyzýval a že to bylo jeho osobní rozhodnutí.

V lednu by měla nového předsedu ÖFB zvolit mimořádná celostátní konference svazu. Do té doby bude funkci vykonávat služebně nejstarší z dosavadních místopředsedů Kurt Ehrenberger.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.