ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

KVÍZ: Co víte o reprezentaci San Marina a duelech s Českem?

Velikost textu:
Utkání Česko - San Marino
Utkání Česko - San Marino
Zdroj: ČT sport

Co víte o reprezentaci San Marina a duelech s Českem?

Skóre prvního vzájemného střetnutí (7. 10. 2006) otevřel útočník, který oblékl dres s lvíčkem na prsou celkem dvanáctkrát. Vzpomenete si, kdo v Liberci překonal brankáře Valentiniho?

Ačkoli byla fotbalová federace San Marina založena v roce 1931, národní tým vznikl až o pětapadesát let později. Členem FIFA a UEFA je od roku 1988. Za dobu své existence odehrál 140 mezistátních utkání, v nichž si připsal jedno vítězství. Koho mužstvo vyznávající blankytně modré barvy porazilo?

Většina sanmarinských reprezentantů se kopané věnuje až ve volném čase po práci. Střeleckým rekordmanem je však profesionál Andy Selva. Čtyřicetiletý rodák z Říma působil během kariéry i v nižších italských soutěžích (mimo jiné ve Veroně či Sassuolu). Kolik branek mu k cennému primátu stačilo?

Česká republika sehrála proti San Marinu čtyři vítězná kvalifikační utkání (poslední před osmi lety) s celkovým skóre 20:0. O více než čtvrtinu přesných zásahů se postaral stále aktivně hrající útočník. Kdo měl na malý jihoevropský stát, který je ze všech stran obklopen Itálií, spadeno?

Fotbalisté ze země, jež je dle počtu obyvatel druhou nejmenší v Evropě, drží dosud nepřekonaný rekord. Během duelu na půdě Švédska (0:6) se totiž do historických análů zapsala jistým způsobem dvojčata - Aldo a Davide Simonciniovi. Čím?

Po podzimním měření sil San Marina s Německem (0:8) proběhla mediální přestřelka mezi ofenzivní hvězdou úřadujících mistrů světa a Alanem Gasperonim, mluvčím domácí reprezentace. "Zápas posloužil tomu, aby ti ukázal, že ani proti tak slabým týmům, jako je ten náš, nedokážeš skórovat," řekl tehdy Gasperoni. Vzpomenete si, kdo byl adresátem zmíněných slov?

V kvalifikačním duelu o účast na ME 2016 vstřelil kapitán Matteo Vitaoli v Litvě gól, který rozpoutal mezi hráči "La Serenissima" explozi nadšení. Proč?

Poslední vzájemný souboj fotbalistů ČR a San Marina se odehrál 9. 9. 2009 v Uherském Hradišti. Jakým výsledkem skončil?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.