Ostrava - Jihlava

Prospaný start rozhodl. Sedmnáctka přestřelku s Anglií v kvalifikaci ME nezvládla

Bijeljina (Bosna a Hercegovina) – Vstup do závěrečné kvalifikace o postup na mistrovství Evropy českým fotbalistům do 17 let nevyšel. Svěřenci trenéra Václava Kotala v Bijeljině s favorizovanou Anglií prohráli 3:5. Dva góly výběru vstřelil záložník Matěj Majka, jeden dal Pavel Hezoučký.

Václav Kotal
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Sedmnáctce vůbec nevyšel vstup do zápasu a po patnácti minutách prohrávala o tři branky. Majka ještě v prvním poločase snížil na 1:3 a krátce po přestávce na 2:4. V samotném závěru upravil střídající Hezoučký na konečných 3:5. Českému týmu na tři góly stačily čtyři střely.

V dalším utkání čeká Kotalův výběr v sobotu domácí Bosna a Hercegovina, která přežila penaltu a se Slovinskem remizovala 0:0. Na šampionát do Chorvatska projdou vítězové osmi kvalifikačních skupin a sedm nejlepších týmů z druhých míst.

Závěrečná fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let v Bijeljině (Bosna a Hercegovina):

Anglie - ČR 5:3 (3:1)

Branky: 9. a 46. Brewster, 11. a 66. Foden, 15. Gibbs-White - 37. a 47. Majka, 76. Hezoučký.

Sestava ČR: Pecháček - Plecitý (50. Šíma), Heidenreich, Fisl, Horák - Majka, Macháček (60. Solil), Alexandr, Píchal - Ostrák, Kušej (72. Hezoučký). Trenér: Kotal.