ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Padla první obvinění kvůli fanouškovským výtržnostem v Opavě

Velikost textu:

Opava - První dva fotbaloví fanoušci si vyslechli obvinění za své chování během utkání Opava - Ostrava. Podezřelí jsou z krádeže a výtržnictví. Celkem policisté zadrželi pět desítek lidí. Trestní stíhání hrozí ještě několika zadrženým, kteří jsou podezřelí z napadení policistů.

Výtržnosti v Opavě
Výtržnosti v Opavě

"V tuto chvíli již není nikdo omezen na osobní svobodě. Sdělení podezření si vyslechli dva lidé. V těchto případech je vedeno zkrácené přípravné řízení. Další fanoušci jsou podezřelí z trestných činů násilí proti úřední osobě," řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Kriminalisté nyní budou vyhodnocovat stovky hodin kamerových záznamů. "Prověřujeme okolnosti dalších trestných činů. Zjišťujeme identitu jedinců, kteří v Opavě nerespektovali zákon," uvedla.

Do Opavy dorazilo asi 1500 příznivců ostravského klubu, přestože neměli vstupenky na stadion. První konflikty nastaly už v okamžiku, kdy se dav dostal ke stadionu. Výtržníci začali odpalovat dělobuchy a světlice. Tehdy policie zakročila poprvé. Další střety nastaly v době zápasu. Agresivní jádro z řad fandů hostujícího celku se pokusilo vylomit bránu na stadion, pokračovalo v odpalování dělobuchů a útoků na policii či bezpečnostní službu chránící stadion.

přehrát video
Dva příznivci Baníku Ostrava byli obviněni, opavského příznivce zabil vlak

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl řekl, že zdravotníci ošetřili na místě osm lidí. Zranění byli jak na straně výtržníků, tak i mezi policisty. "Pacienti ve věku jednadvaceti až devětačtyřiceti let museli být ošetřeni se zraněními, která vznikla ponejvíce při potyčkách. Šlo o poranění hlav, v jednom případě dolní končetiny, vesměs lehkého nebo středně těžkého rázu," řekl Humpl.

Celkem bylo v ulicích Opavy odpoledne nasazeno na 400 policistů. Zasahovaly i speciální pořádkové jednotky z Prahy a Brna. Dorazila jízdní policie ze Zlína. Policistka z této jednotky utrpěla zranění, zraněn byl i jeden kůň. Hlavní nepokoje se odehrály v okolí stadionu, ale pokračovaly i při cestě davu k nádraží. Policisté situaci monitorovali do nočních hodin.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.