ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Rada: Nějaké pískání tam bylo, ale s tím se musí počítat

Velikost textu:

Praha - Petr Rada se musel během své premiéry na lavičce Sparty potýkat se špatným výkonem svých svěřenců i pískotem fanoušků, který směřoval i na jeho osobu. Po skončení duelu byl rád, že fotbalisty nyní čeká reprezentační pauza. Ta by podle něj měla umožnit doléčení zranění některých opor.

Petr Rada
Petr Rada

"Nechci se vymlouvat, ale někteří hráči jsou zranění. Kdybychom chtěli dát útočníka na hrot, abychom za stavu 0:0 oživili hru, tak kromě Vaška Kadlece nikoho nemáme," řekl Rada po bezbrankové remíze se Zlínem. "Teď máme dva týdny na to s tím něco udělat," dodal.

Uzdravení zraněných hráčů je pro Spartu důležité i kvůli tomu, že po přestávce ji čeká derby se Slavií. "Do tréninku by se měli zapojit Pulkrab s Lafatou a Costu čeká magnetická rezonance, tak uvidíme. Horší to asi bude s Julišem, ale i to se může změnit," konstatoval Rada.

Při Lafatově absenci dal kapitánskou pásku Michalu Kadlecovi. "Nic v tom nehledejte. Ti, co ji nosili předtím, Lafata s Holkem, nebyli v základu. A Michal je zkušený hráč, tak jsme se rozhodli pro něj," uvedl. "Starší hráči jsou pro tým v tuhle chvíli velmi důležití. Právě oni by měli vzít zodpovědnost na sebe," přidal Rada. "Z tohohle pohledu nám chybí i Lafata a také Costova rychlost a dravost," dodal.

Petr Rada o tom, zda fanoušci pískali i na něj: "Nějaké náznaky byly, ale s tím já bohužel nic neudělám. Samozřejmě je to nepříjemné, ale když jdete do takového klubu, jako je Sparta, tak musíte s určitým tlakem počítat. Ale že bych měl strach, tak to určitě ne."

přehrát video
Rada: Jsem trenér a věnuji se hráčům. Ne fanouškům

Situaci hráčům v zápase neusnadnil ani pískot fanoušků a protesty proti vedení. "Hráči jsou od toho, aby hráli a těchto věcí si nevšímali a soustředili se na hru. Myslím, že tohle je neovlivnilo," řekl Rada, který přiznal, že očekával i pokřiky proti jeho jmenování trenérem Sparty.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.