ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
FNL

Žižkov je v dalších problémech, musí zaplatit 800 tisíc za nájem stadionu

Velikost textu:

Praha - Pouhý den po odečtu 3 bodů v tabulce FNL za neuhrazení splatných dluhů vůči Fotbalové asociaci ČR obdržela Viktoria Žižkov další nemilou zprávu. Pražský soud rozhodl o nutnosti zaplatit městské části 800 000 korun a úroky za nájem stadionu v Seifertově ulici. Praha 3, kde druholigový klub sídlí, požadovala úhradu činže od července 2014 do konce února 2015. Rozhodnutí soudu je pravomocné.

Fotbalový stadion Viktorie Žižkov
Fotbalový stadion Viktorie Žižkov

Podle žaloby, kterou Praha 3 podala, používala Viktoria Žižkov stadion i po skončení nájemní smlouvy, aniž k tomu měla řádnou právní dokumentaci. Městská část chtěla za každý měsíc užívání 100 000 korun, stejnou částku, již s klubem sjednala ve smlouvě.

Klub podle soudu tvrdil, že 100 tisíc není obvyklým nájmem. Soud nicméně poukázal na skutečnost, že zástupci družstva s jeho výší souhlasili podpisem kontraktu. Senát upozornil i na znalecký posudek, podle něhož je nájem v podobných případech až dvojnásobný.

Viktoria také žádala, aby byly z celkové částky odečteny náklady, které vynaložila na údržbu stadionu. Například na údržbu střechy, opravu sedaček nebo na vytápění stadionu. Podle soudu ovšem klub nijak nedoložil, kolik opravy a údržba stály.

Městská část je vlastníkem stadionu, v uplynulých letech za něj postupně zaplatila 70 milionů korun.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.