ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
1. LIGA

Čína usiluje o další české jméno. Brněnský Škoda dostal souhlas k odchodu

Velikost textu:

Brno – Sparťan Bořek Dočkal není jediným hráčem první české ligy, který by mohl brzy hrát fotbal v Číně. Blízko k odchodu za exotickým angažmá je i brněnský Michal Škoda, který dostal od vedení Zbrojovky souhlas k odchodu. O jeho služby se uchází druholigový klub Pao-ting.

Michal Škoda
Michal Škoda

Osmadvacetiletý Škoda je momentálně společně s bratrem Milanem ze Slavie a sparťanem Davidem Lafatou s deseti góly nejlepším ligovým střelcem.

"Ve středu jsme dali agentům Michala Škody souhlas k jednání s čínským klubem. I s naším finančním požadavkem," řekl majitel brněnského klubu Václav Bartoněk, částku ale neupřesnil.

"Nejedná se o žádnou extra sumu. Je to standard za české hráče. Cítíme, že si chce Škoda vyzkoušet zahraniční angažmá. Nechceme mu v tom bránit. Nyní je už ale vše záležitostí agentů," dodal Bartoněk.

Sám Škoda se dál připravuje s brněnským mužstvem na sobotní ligový zápas proti Liberci. V zimní přestávce se o jeho služby ucházely tři zahraniční celky: druholigové německé Aue a ruské týmy Orenburg a Machačkala. Ani v jednom případě ale kluby nedospěly k dohodě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.