ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Maradona se stal oficiálně koučem Argentiny

Velikost textu:

Buenos Aires - Diego Maradona se dnes stal oficiálně trenérem argentinské reprezentace. Oznámil to tamní fotbalový svaz a potvrdil tak informace z minulého týdne. Osmačtyřicetiletá ikona světového fotbalu v nejbližších dnech oznámí nominaci k přípravnému utkání proti Skotsku, které je na programu 19. listopadu.

Diego Maradona
Diego Maradona

"Je to velká pocta, sen se stal skutečností. Budeme pracovat každý den na tom, aby se argentinský tým stále zlepšoval," prohlásil po svém jmenování Maradona. 

Jeden z nejlepších fotbalistů všech dob, který po skončení kariéry bojoval s alkoholismem, drogami a nadváhou, u národního týmu nahradil Alfia Basileho, který odstoupil po matných výkonech reprezentace v kvalifikaci o mistrovství světa v roce 2010. Spolu s Maradonou bude u argentinské reprezentace působit jako manažer Carlos Bilardo, jenž dovedl tým v čele s kapitánem Maradonou ke světovému titulu v roce 1986. 

Maradonovo působení na horké trenérské lavičce se setkalo s rozporuplnými reakcemi ze strany fanoušků i místních médií. Bývalý slavný hráč totiž nemá s trénováním prakticky žádné zkušenosti. Pouze v polovině 90. let vedl provinční domácí kluby ve 23 zápasech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.