ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Černý se zranil v tu nejméně vhodnou dobu, šanci tak v Ajaxu dostává syn Kluiverta

Velikost textu:

Amsterdam – Mohl přijít zase jeho čas. Zranili se mu v Ajaxu konkurenti a očekávalo se, že bude mít na hřišti spoustu prostoru. Václav Černý ale má smůlu. I jeho postihly zdravotní potíže, na což amsterdamský klub musel zareagovat povoláním syna nizozemské fotbalové legendy Patricka Kluiverta Justina. A sedmnáctiletý mladík zatím podává solidní výkony.

Václav Černý v dresu jednadvacítky
Václav Černý v dresu jednadvacítky

Potíže postihly Černého v nejméně vhodnou dobu. Konečně si získal důvěru trenéra Petera Bosze, který mu na podzim nedával mnoho šancí, navíc Bertrand Traoré odjel na mistrovství Afriky a Pelle Clement s Aminem Younesem jsou zraněni. Bosz tak musel do posledního utkání nečekaně nasadit právě mladého Kluiverta, který hraje stejně jako Černý krajního útočníka.

"Je to Murphyho zákon. Absence se nám hromadí na jedné jediné pozici. Kdybychom měli Traorého nebo Černého, tak by šanci asi zatím nedostal, ale ukazuje se v dobrém světle a mám z něj dobrý dojem. Má před sebou slibnou budoucnost," řekl Bosz.

Justin Kluivert se narodil právě v Amsterdamu v době, kdy jeho otec Patrick byl hvězdou Barcelony. Předtím hrával za Ajax a AC Milán, prošel také Newcastlem, Valencií, Eindhovenem a Lille, kde v roce 2008 ukončil kariéru. Za nizozemskou reprezentaci nastřílel v 79 zápasech 40 gólů. Justina vedl v akademii Ajaxu, nyní je sportovním ředitelem v Paris St. Germain.

Jeho syn sice nehraje na hrotu jako otec, ale spíše na křídle, a výkony v juniorce si řekl o to, aby ho Bosz při zdravotních potížích křídel vzal na lavičku při ligovém utkání se Zwolle. A když se Younes už v první půli zranil, poslal Kluiverta ve 39. minutě do hry. Mladý odchovanec se sice do statistik nezapsal, ale pokud se Černý nedá rychle do pořádku, mohl by Kluivert naskočit i do nedělního utkání v Utrechtu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.