ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Na Slavii tma nebude. Majitel Edenu zaplatil Moravii Energo dluh

Velikost textu:
aktualizováno 4. 11. 2008 16:02

Praha - Majitel multifunkčního areálu v Edenu, společnost E Side Property Limited, již splatil dluh firmě Moravia Energo. Informoval o tom server Týden.cz. Vstupní utkání fotbalistů Slavie Praha v základní skupině Poháru UEFA proti Aston Ville tedy není ohroženo. Dodavatel energie hrozil, že celý areál v Edenu odpojí od sítě. Dluh podle Moravie Energo činil téměř 2,5 milionu korun.

Stadion v Edenu
Stadion v Edenu

Energetická společnost dnes zaslala do médií prohlášení, z něhož vyplývá, že je připravena areál odpojit, pokud majitel slávistického stadionu neuhradí dlužnou sumu do čtvrtka.

"Společnost Moravia Energo, která dodává elektrickou energii do areálu Eden od jeho otevření, již zaplacení dlužné částky několikrát urgovala výzvami k úhradě. Rovněž došlo k posunu lhůty splatnosti faktur za dodávky a distribuci elektrické energie," napsal v prohlášení obchodní ředitel společnosti Aleš Valla.

Podle jeho údajů byli majitelé stadionu naposledy vyzváni 24. října k úhradě sumy 1,887.973,78 korun se splatností do konce minulého měsíce. Až do pondělí ale prý částka nebyla uhrazena. "Naopak se navýšila o další fakturu, jejíž lhůta splatnosti mezitím uplynula. Celková dlužná částka je tedy 2 475 225,48 korun," tvrdí Valla.

Dlužná částka prý odpovídá zhruba polovině spotřeby celého areálu. "Zbývající část elektřiny totiž spotřebují ostatní odběratelé sídlící v areálu Eden, jejichž platební morálka je zcela bezproblémová," uvedl zástupce Moravia Energo.

Pohledávky byly podle majitele Edenu již splaceny. "Společnost E Side k dnešnímu dni už neeviduje žádné smluvní závazky ke společnosti Moravia Energo. Slavia je na stadionu sice jen v nájmu, ale podle nás rozhodně zápas s Aston Villou ohrožen není," řekl mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.