ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Angažmá v Srbsku? Nebrat, varuje FIFPro fotbalisty

Velikost textu:

Amsterdam – Pokud chtějí fotbalisté zamířit do srbské ligy, měli by svoji volbu velmi dobře zvážit. Takové varování vyslala do světa Asociace profesionálních fotbalistů FIFPro. Loňský průzkum ukázal, že 68 procent fotbalistů v tamních klubech nedostává včas výplaty a 89 procent bylo k přestupu do balkánské země dotlačeno.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

"V Srbsku jde o ostudné porušování základních práv profesionálních fotbalistů. V podstatě tam neplatí žádné zákony," řekl generální sekretář FIFPro Theo van Seggelen. "Dokud se situace nezlepší, tak hráče vyzýváme, aby tam nechodili," dodal.

Podle FIFPro vedení srbského svazu propustilo z komise, která řeší spory fotbalistů s kluby, zástupce hráčské asociace a místo něj tam dosadilo dva členy spřízněné s kluby. Statistiky asociace navíc ukazují, že za poslední dva roky se polovina hráčů z nejvyšší soutěže obrátila kvůli sporům se zaměstnavateli na soud.

"Když podepíšete v Srbsku smlouvu, máte padesátiprocentní šanci, že skončíte před soudem," uvedl předseda srbské hráčské asociace a bývalý obránce pražské Sparty Mirko Poledica.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.