ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Devatenáctka zná soupeře pro boj o ME. Narazí na Maďarsko, Skotsko a Rakousko

Velikost textu:

Nyon (Švýcarsko) – Maďarsko, Skotsko a Rakousko. To jsou jména soupeřů české fotbalové reprezentace do 19 let v závěrečné fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Na šampionát, který v červenci přivítá Gruzie, projdou vítězové sedmi skupin. Češi budou 22. až 27. března kvalifikační skupinu hostit.

Česká reprezentace do devatenácti let
Česká reprezentace do devatenácti let

"Myslím, že máme poměrně příznivý los. Určitě existuje šance, abychom i tuto část kvalifikace zvládli," řekl trenér devatenáctky Jan Suchopárek. "Rakousko známe, hráli jsme s nimi v červnu a v divokém zápase vyhráli 4:3. Maďarsko jsem také už viděl v akci a jde o velmi dobře technicky vybavený tým se silnými standardními situacemi. Od Skotska lze očekávat typicky ostrovní fotbal s množstvím soubojů a výborně zvládnutou taktikou," dodal vicemistr Evropy z roku 1996.

Soupeře pro závěrečné boje o šampionát se dozvěděl také český výběr do 17 let, který nastoupí proti Anglii, Slovinsku a Bosně a Hercegovině, která bude pořadatelem skupiny. Místo na turnaji, který bude hostit Chorvatsko, si zajistí vítězové osmi skupin a sedm nejlepších týmů z druhých míst.

"Vzhledem k tomu, že jsme figurovali až ve čtvrtém koši, tak jsme mohli dostat i těžší kombinaci soupeřů. Každopádně v této věkové kategorii je všechno dost nevyzpytatelné, na hřišti se opravdu může stát cokoliv. Bude záležet na každém jednotlivém utkání, chyby se tady trestají víc než v dospělém fotbale," uvedl trenér Václav Kotal.

"Anglie je samozřejmě velmi atraktivní pro každého. Slovinsko a Bosna zase můžou částečně připomínat Černou Horu, s níž jsme nyní odehráli přípravné zápasy. To může sloužit jako dobrá prověrka," dodal kouč sedmnáctky.

Oba mládežnické výběry se dnes také dozvěděly soupeře pro první část kvalifikace mistrovství Evropy v roce 2018. Devatenáctka se utká v Lucembursku s domácím výběrem, Skotskem a Arménií a do další fáze postoupí dva týmy. Sedmnáctku v domácím prostředí čekají Turecko, Izrael a Arménie, dál půjdou první dva týmy a čtyři nejlepší celky z třetích míst.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.