ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Pátá penalta udělala z fotbalistů Seattlu historické šampiony MLS

Velikost textu:
aktualizováno 11. 12. 2016 15:50

Toronto – V dvoustupňovém mrazu vybojovali fotbalisté Seattlu první mistrovský titul zámořské Major League Soccer. Ve finálovém utkání proti domácímu Torontu si lépe poradili s penaltovým rozstřelem v poměru 5:4 poté, co v normální hrací době ani v prodloužení žádný gól nepadl.

Finále Major League Soccer
Finále Major League Soccer

Hrdinou utkání byl švýcarský brankář Stefan Frei, který zejména v prodloužení několikrát bravurně zasáhl proti svým bývalým spoluhráčům z kanadského týmu. Jeho současní kolegové z týmu přitom nevystřelili na branku soupeře ani jednou. Přesto získali trofej a Frei ocenění MVP pro nejlepšího hráče zápasu.

Frei v letech 2009 až 2013 působil právě v Torontu. "Je mi jedno, kde se to stalo. Napsali jsme historii Sounders. Potřebovali jsme k tomu trochu štěstí, ale to k tomu patří," řekl Frei. "Někdo jednou řekl: Šampionáty vyhrává obrana," konstatoval trenér vítězů Brian Schmetzer, který po neúspěšném úvodu sezony převzal mužstvo po Sigim Schmidovi a ještě zachránil účast v play-off.

Toronto bylo vůbec prvním kanadským týmem ve finále soutěže, země si ale na fotbalový titul ještě bude muset počkat. "Každý ze sebe vydal všechno, ale nebyli jsme odměněni. Takový je sport, takový je život," litoval kapitán poraženého týmu Michael Bradley.

přehrát video
Novým šampionem MLS je Seattle, ve finále na penalty porazil Toronto
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.