ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Fotbalisté Příbrami nedali v derby Kladnu šanci na body

Velikost textu:
aktualizováno 2. 11. 2008 21:56

Příbram - Příbramští fotbalisté v utkání 12. ligového kola porazili ve středočeském derby Kladno 2:0 po brankách Huni s Klesou a probojovali se už na desáté místo tabulky, zatímco hosté znovu ztratili v boji o záchranu. Pro domácího kapitána Huňu to už byl sedmý přesný zásah v sezoně.

Příbram - Kladno
Příbram - Kladno
Otevřít galerii
 • Příbram - Kladno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/293/29222.jpg?1214937334
 • Znak fotbalového klubu SK Kladno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Středočeské derby začalo opatrně, oba týmy si až příliš uvědomovaly, jakou může mít důležitost pro další část podzimu. Domácí ožili o něco dříve a několikrát se díky aktivnímu Borkovi snažili o ztečení pozorné kladenské obrany. Poprvé ale ránu hbitého fotbalisty vyrazil na roh i za cenu svého zranění brankář Pavlík, další dva pokusy mířily mimo.

Když se domácí nedokázali prosadit v první čtvrthodině, hosté získali více sebevědomí a hru vyrovnali. Jenže hra se pak po dlouhé minuty odehrávala jen ve středu hřiště, aniž by přicházely nějaké šance.

Až deset minut před poločasem přišel klíčový okamžik utkání: další z příbramských rohů z kopačky Pleška sice Kladenští stačili odvrátit, jenže k nepřesnému odkopu se dostal příbramský kapitán Huňa a střelou pod břevno vstřelil už svůj sedmý gól v sezoně. Hosté až po inkasované brance částečně ožili, ale s výjimkou série rohů a střely Šilhana se v prvním poločase k ničemu významnějšímu nedostali.

I druhý poločas se dostal jako první k nepřesné střele Šilhan, který začal být více podporován v ofenzivě Zoubelem, ale na větší šanci hosté stále čekali. V 56. minutě se 100. ligový zápas hrající Herzán pokoušel uspět z trestného kopu, ale nejdříve nastřelil zeď a jeho druhý pokus zneškodnil brankář Slavík.

Domácí volili opatrnější hru, ale jak se dostal k míči Borek, hned museli hosté vyhlašovat nejvyšší pohotovost. Co chvíli pálil směrem k Pavlíkovi, ale buď ztroskotal na gólmanovi, nebo mířil mimo. I díky němu byli Příbramští stále nebezpečnější, ale uklidňující druhý gól nepřicházel. Blízko k němu byl po spolupráci s Huňou a uvolněním přes Beneše třináct minut před koncem De Oliveira, ale brankář Pavlík jeho střelu zneškodnil.

Zanedlouho brazilský hráč přepustil míč Borkovi a jeho už šestý střelecký pokus znovu chytil Pavlík. To už hosté otevírali zadní vrátka ve snaze ještě s výsledkem něco udělat a pět minut před koncem jim zasadili domácí definitivní ránu: na konci domácí rychlé kombinace stačilo Klesovi usměrnit míč do sítě a rozhodnout o výhře.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.