ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Messi, Ronaldo, nebo Griezmann? Kdo bude The Best?

Velikost textu:

Curych - Tradiční dvojici Lionel Messi a Cristiano Ronaldo doplňuje v souboji o novou cenu The Best Antoine Griezmann. Trojici finalistů soutěže o nejlepšího hráče světa oznámila FIFA. Vítěz ankety bude vyhlášen 9. ledna na tradičním ceremoniálu v Curychu.

Cristiano Ronaldo pózuje s pohárem
Cristiano Ronaldo pózuje s pohárem

Messi letos získal s Barcelonou osmý ligový titul, ke kterému pomohl 26 góly; lepší byli v nejvyšší španělské soutěži pouze spoluhráč Luis Suárez (40) a Ronaldo (35). Na mistrovství Jižní Ameriky postoupil s Argentinou do finále a stal se také nejlepším střelcem reprezentace v historii.

Ronaldo si bude rok 2016 pamatovat jako rok, kdy si dvakrát dokázal podmanit Evropu. Nejprve dovedl jako nejlepší střelec soutěže s 16 góly Real k triumfu v Lize mistrů a poté na Euru přispěl Portugalsku v kapitánské roli k historickému prvnímu titulu.

 • Lionel Messi
  Lionel Messi autor: John Sibley, zdroj: Reuters
 • Slavící Antoine Griezmann
  Slavící Antoine Griezmann autor: MIGUEL VIDAL, zdroj: Reuters

Griezmann, který se o světové ocenění uchází poprvé, nejprve došel s Atléticem do finále Ligy mistrů, poté byl zvolen nejlepším hráčem španělské ligy v konkurenci Messiho i Ronalda. Následně jako nejlepší hráč i střelec mistrovství Evropy dotáhl Francii do finále, kde však domácí tým nestačil na Portugalsko.

Ranieri, Santos, nebo Zidane?

O trofej pro nejlepšího trenéra se budou ucházet Claudio Ranieri, strůjce senzačního triumfu Leicesteru v anglické lize, kouč portugalských mistrů Evropy Fernando Santos a také Zinédine Zidane, který dovedl Real Madrid k vítězství ve finále Ligy mistrů, přestože jeho jedinou předchozí trenérskou zkušeností bylo působení u rezervního týmu "Bílého baletu".

Claudio Ranieri
Claudio Ranieri

Na cenu pro trenéra ženského fotbalu kandidují Pia Sundhageová, která brala se švédskou reprezentací stříbro na olympijských hrách, její finálová přemožitelka s německou reprezentací Silvia Neidová a Jillian Ellisová, koučka amerického národního týmu.

Titul fotbalistky roku pak získá Melanie Behringerová z Německa, Carly Lloydová z USA, nebo pětinásobná vítězka ankety Marta z Brazílie.

Podívejte se na kadidáty na gól roku:

Na gól roku kandidují Brazilec Marlone s akrobatickou střelou, Venezuelanka Daniuska Rodriguezová s individuální akcí zakončenou ranou do šibenice a přímý kop s neskutečnou falší v podání Mohda Faize Subriho z Malajsie.

Vítězové anket budou vyhlášeni 9. ledna a do hlasování se poprvé zapojí i fanoušci, kteří budou rozhodovat společně s trenéry a kapitány reprezentací a novináři. Hlasování odstartuje 4. prosince a bude ukončeno 22. prosince. Následně 2. ledna FIFA zveřejní užší tříčlennou nominaci.

FIFA v posledních šesti letech anketu vyhlašovala spolu s časopisem France Football jako Zlatý míč FIFA, který čtyřikrát získal Messi a dvakrát Ronaldo. Letos se však ankety znovu osamostatnily a France Football vyhlásí 13. prosince Zlatý míč. V něm mají Messi s Ronaldem po jednom triumfu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.