ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Chapecoense nejspíš nebude muset odehrát poslední kolo

Velikost textu:

Sao Paulo – Fotbalový klub Chapecoense, který při pondělní letecké tragédii přišel téměř o celé mužstvo, nakonec pravděpodobně nenastoupí k utkání posledního kola nejvyšší soutěže proti Atléticu Mineiro. Prezident brazilského svazu sice nařídil, aby Chapecoense odehrálo závěrečný duel s juniory, předseda Atlética je ovšem zásadně proti.

Šatna Chapecoense
Šatna Chapecoense

"Věříme v zásady sportu, respektujeme bolest. Teď není správný čas chtít po hráčích, aby nastoupili k utkání," řekl předseda Atlética Daniel Nepomuceno. Prezident tamního svazu Marco Polo Del Nero chtěl zápas pojmout jako rozlučku s oběťmi, za což si na sociálních sítích vysloužil tvrdou kritiku.

Devatenáct hráčů Chapecoense zahynulo při pondělní nehodě letadla během cesty do Kolumbie na finále Jihoamerického poháru. Krátce před přistáním v Medellínu stroj ze zatím nezjištěných příčin havaroval, spekuluje se o nedostatku paliva. Nehodu přežili jen tři hráči, kteří jsou ve vážném stavu v nemocnici. Další tři fotbalisté prvního týmu chyběli z různých důvodů na palubě.

Představitelé Chapecoense věří, že se jim podaří fotbalový klub zachránit. Viceprezident Ivan Tozzo je odhodlaný mužstvo znovu vybudovat a příští rok s ním hrát opět první ligu. Některé brazilské kluby už nabídly zapůjčení hráčů na hostování. Zároveň ve společném prohlášení vyzvaly domácí federaci, aby klubu udělila tříletou výjimku chránící ho od sestupu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.