ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

FC Kodaň vážně usiluje o Zdeňka Pospěcha ze Sparty

Velikost textu:

Kodaň/Praha - Dánský klub FC Kodaň vážně usiluje o angažování sparťanského fotbalového obránce Zdeňka Pospěcha. Ten dal sice na počátku zimní přípravy najevo, že po neúspěšných námluvách s Wolfsburgem už do zahraničí během zimy nepřestoupí, severský klub nicméně po spekulacích z minulého týdne vystupňoval podle dánských deníků svoji nabídku. Krajana v týmu by přivítal i Libor Sionko, který do dánské metropole přestoupil v létě.

Fotbalisté Zdeněk Pospěch (vlevo) a Jan Flachbart bojují o míč.
Fotbalisté Zdeněk Pospěch (vlevo) a Jan Flachbart bojují o míč.

Sparta během podzimu vyhlásila, že devětadvacetiletého Pospěcha v zimě uvolní za jistých finančních podmínek. Ty byl schopen nejdříve splnit pouze Wolfsburg, kde se dokonce v průběhu prosince fotbalista setkal s trenérem Felixem Magathem. Jenže Němci v lednu začali licitovat o odstupném i smlouvě pro hráče a z přestupu sešlo. Pospěch se vrátil do sparťanské přípravy a například v sobotu nastoupil v druhém přípravném utkání proti Českých Budějovicím.

Už v průběhu týdne se ale objevily informace, že by Pospěcha ráda získala Kodaň, a na jeho sklonku svoji nabídku zvedla údajně na sumu, která dosahuje požadovaných padesát milionů korun. "V dánských novinách se to v týdnu hodně přetřásalo, možný příchod reprezentanta by byl událostí," uvedl pro ČTK Sionko. Hráčův agent Pavel Zíka z agentury Sport Invest International připustil, že má pro hráče nabídku na smlouvu na 4,5 roku.

Se Sionkem kodaňští funkcionáři příchod krajana podrobně konzultovali. "Samozřejmě, že se mě vyptávali, a mohl jsem jim Zdeňka jen doporučit. Je to nejen výborný fotbalista, ale také slušný člověk a příjemný parťák," vyzdvihl záložník vlastnosti spoluhráče z národního týmu.

Také s Pospěchem už několikrát o možném přestupu telefonicky mluvil. "Nechci ho přemlouvat, jen jsem mu vysvětloval, jaké jsou zde možnosti, a co by ho čekalo. Rozhodnutí je jen na něm a jeho rodině," řekl Sionko, podle kterého jsou Dánové ochotni zaplatit tolik peněz zřejmě proto, že minulý týden prodali do Fulhamu jednoho stopera.

Pro Pospěcha by mohl být odchod do Dánska výhodný i vzhledem k reprezentaci. Zatímco v Německu by podle všeho musel bojovat o důvěru, v Kodani se mu skýtá možnost vytvořit se Sionkem sehranou dvojici na pravé straně hřiště. "Rozhodně z Kodaně do reprezentace není dál než ze Sparty," vzkázal Sionko, který je stejně jako Pospěch v nominaci reprezentace pro únorový dvojzápas na Kypru.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.