ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Dánové se nemusí obávat tria Sivok, Skalák a Hořava. Hráči dostali volno

Velikost textu:
aktualizováno 12. 11. 2016 16:19

Praha - Česká reprezentace zvládla kritický moment, porazila Norsko a nyní se už chystá na přípravný duel s Dánskem. Do něho však nezasáhne trojice důležitých hráčů. Tomáš Sivok, Jiří Skalák a Tomáš Hořava dostali volno a vrací se do svých klubů.

Tomáš Sivok v utkání s Norskem
Tomáš Sivok v utkání s Norskem

Trenér Karel Jarolím může proti Dánsku využít jen sedmnáct hráčů a šanci chce dát i těm, kteří nehráli při vítězství nad Norskem. Proto se rozhodl dát některým vytíženým hráčům volno. Sivok se nedávno zotavil po zranění lýtka a jeho klub Bursaspor dokonce nechtěl, aby do reprezentace vůbec přijel. Nakonec proti Norsku nastoupil, ale Jarolím nechce riskovat a v dalším zápase už Sivoka zatěžovat nebude. Na stoperu dá zřejmě šanci Marku Suchému a Tomáši Kalasovi.

Volno dostane i záložník Hořava, který v poslední době patří k nejvytíženějším hráčům Plzně. Proti Dánsku na jeho postu může nastoupit nováček Antonín Barák. Skalák sice proti Norsku střídal až na závěrečné minuty, ale i tak dostane volno, aby mohl doléčit menší zdravotní potíže.

přehrát video
Kalas: Je dobře, že Jarolím mění sestavu

Hrozilo, že problémy se zuby vyřadí ze hry defenzivního záložníka Davida Pavelku, ale ten nakonec s týmem zůstává. Trenér Jarolím tak nebude nikoho dodatečně povolávat. "U všech zmíněných hráčů šlo v souvislosti s uvolněním z reprezentace o lehké zdravotní indispozice, mohou se teď doléčit v klubech. V tuto chvíli neuvažujeme o tom, že bychom nominaci na Dánsko doplňovali povoláním jiných hráčů," uvedl manažer týmu Jaromír Šeterle.

Český tým si po příjezdu do Michalovic u Mladé Boleslavi ještě rozebere předchozí zápas a od neděle se bude plně připravovat na poslední utkání roku s Dánskem.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.