ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Maskotem fotbalového šampionátu 2018 byl zvolen vlk Zabivaka

Velikost textu:

Moskva - Maskotem fotbalového mistrovství světa 2018 v Rusku je vlk Zabivaka, který dostal přednost před tygrem a kočkou. Do hlasování na webových stránkách Mezinárodní fotbalové federace FIFA a v živém přenosu ruského Prvního kanálu se zapojilo více než milion fanoušků, vlk dostal téměř 53 procent hlasů.

Fotbalista Ronaldo s maskotem MS 2018 v Rusku
Fotbalista Ronaldo s maskotem MS 2018 v Rusku

Jméno vlka, z něhož má vyzařovat legrace, šarm i důvěra, implikuje schopnost střílet góly. Na Prvním kanálu ho, stejně jako před čtyřmi lety jeho předchůdce pásovce Fuleca, představil legendární brazilský útočník Ronaldo, s 15 góly druhý nejlepší střelec historie světových šampionátů po Němci Miroslavu Klosem.

přehrát video
Maskotem fotbalového MS 2018 je vlk Zabivaka

"Fuleco měl v Brazílii obrovský úspěch, moje děti ho milovaly, stejně tak i dospělí. Je neskutečné, jak čas letí, a my už tu představujeme maskota příštího šampionátu," uvedl Ronaldo. Prvním maskotem mistrovství světa byl v roce 1966 v Anglii lev Willie.

Později se ze zvířat dostalo i na psa Strykera (USA 1994), galského kohouta Footixe (Francie 1998), dalšího lva Golea (Německo 2006), leoparda Zakumiho (JAR 2010) a naposledy předloni v Brazílii Fuleca.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.