ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Proti Beer Ševě i Plzni musíme bodovat. Jinak budeme v problémech, řekl Kadlec

Velikost textu:
aktualizováno 18. 10. 2016 15:59

Praha – Klíčový týden, který může hodně napovědět o šancích Sparty v lize i evropských pohárech. Tak popsal následující dny Václav Kadlec. Ve čtvrtek totiž letenský celek decimovaný zraněními potřebuje zvládnout utkání Evropské ligy na hřišti Hapoelu Beer Ševa a hned o tři dny později ho v domácí soutěži čeká důležitý duel s obhájcem titulu Plzní. Mladý střelec ale věří, že přes řadu absencí to mohou Pražané zvládnout.

Václav Kadlec
Václav Kadlec

"Kdybychom nebodovali s Plzní a utekla nám na sedm bodů, tak by se to už těžko dohánělo. To samé je s Evropou. Musíme bodovat, abychom si udrželi šanci na postup," řekl Kadlec. "Nejde upřednostňovat ani jedno. Chceme bodovat ve všech zápasech," dodal.

V Izraeli však Spartu nečeká nic snadného, protože Beer Ševa na novém stadionu ještě neprohrála. A letenský celek naopak už čtyři utkání na hřištích soupeřů na evropské scéně čeká na vítězství. Situaci navíc českému týmu komplikuje rozsáhlá marodka, na které jsou mimo jiné Frýdek, Šural, Costa, Vácha nebo Rosický.

"S tím člověk nic neudělá, tak to prostě je a nejde se na to vymlouvat. Myslím, že i tak máme výbornou sestavu a měli bychom se s tím porvat," uvedl Kadlec a dodal, že věří i mladým odchovancům, které při personální krizi do týmu zařadil kouč Holoubek.

"Je to dobře, já jsem také šanci dostal brzo a jsem pro, aby mladí kluci dostávali šanci," přidal Kadlec. "Že se to udělalo kvůli zraněním, to je jiná věc, ale potvrzuju, že všichni kvalitu mají. Dorost i juniorku válcovali a jsou tady oprávněně. Sice se může stát, že by je semlela nervozita, ale od toho jsme tady my starší, abychom jim pomohli," dodal.

Sparta zatím v Evropské lize prohrála se Southamptonem a porazila Inter Milán. Beer Ševa se stejnými soupeři uhrála o bod víc a navíc ještě nedostala gól. "Jsem zvědavej, jak proti nám nastoupí, protože asi budou hrát trochu jinak než proti Southamptonu a Interu, kdy hráli na brejky a vycházelo jim to. Jsem zvědavej, jaký mají druhý herní styl," prohlásil.

přehrát video
Holoubek: Zahustel se připojil, jinak jsou zranění setrvalá
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.