ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Ukrajina pozastavila přípravy na Euro 2012, nezvládá finanční krizi

Velikost textu:

Varšava/Kyjev - Finanční krize a problémy v legislativě způsobily, že Ukrajina byla nucena pozastavit přípravy na Euro 2012. Evropský fotbalový šampionát má tato země pořádat společně s Polskem. Podle agentury PAP dnes o pozastavení výstavby objektů, které mají sloužit fotbalistům a fanouškům, informoval náměstek ředitele organizačního výboru Jevhen Vilinski.

Rozestavěný fotbalový stadion na Ukrajině
Rozestavěný fotbalový stadion na Ukrajině

Nový šéf polského svazu Grzegorz Lato krátce po svém zvolení do funkce uvedl, že Polsko může případně zorganizovat turnaj s Německem nebo samo.

Práce na budovách a modernizacích objektů na Ukrajině se zastavily ve čtyřech městech, kde by se měl turnaj konat, i v náhradních dějištích. "Celkem na osmdesáti procentech objektů, které by se měly stavět, se nepracuje," uvedl Vilinskij.

Nestaví se v Kyjevě, Doněcku, Dněpropetrovsku ani ve Lvově. "Je to špatné, protože pro investory ztrácí projekt na atraktivnosti. Momentálně zaostáváme za stavebními lhůtami," prohlásil.

Doplnil, že kromě finančních problémů, je hlavní potíží v přípravách na šampionát zastaralé právo. Kvůli tomu se vleče i vydání potřebných stavebních povolení. "Když to půjde takhle, dostaneme je až v průběhu šampionátu," řekl Vilinskij.

Ještě nedávno přitom Ukrajina ujišťovala zástupce UEFA, že se stihne na velký fotbalový svátek připravit. Parlament ale nespěchá se schválením zákonů, které by ulehčily investování v zemi. Ukrajina navíc prožívá další politickou krizi. V prosinci by se měly uskutečnit předčasné parlamentní volby.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.